خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

روزنامه: روحانی رسما درخواست رفراندوم کند

روزنامه اعتماد نوشت: اخیرا آقای روحانی در سخنانی، اشارات صریحی به اختیارات رییس‌جمهور، اصول قانون اساسی و وظیفه رییس‌جمهور در اجرای قانون اساسی داشتند. همچنین تاکید بر نقش مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور در سخنان ایشان واضح و مبرز بود.
یکی از راه‌هایی که وجود دارد و رییس‌جمهور می‌تواند آن را مد نظر داشته باشد، این است که تفسیر شورای نگهبان از اصل 99 قانون اساسی را یک بار برای همیشه به رفراندوم بگذارند.
اصلی که چالش بیست‌ و پنج، شش ساله سیاست در ایران است و مجلس را که باید عصاره فضایل ملت باشد هر روز بیشتر به محلی برای رتق و فتق امور شخصی نمایندگان نزدیک کرده است.

واکنش روزنامه رهبر به طرح رفراندوم روحانی

کیهان خامنه ای به روحانی هشدار داد که اگر می خ
واهد با اجرای یک همه پرسی، تسلیم شرائط و خواسته های آمریکا شود، نیم متر پارچه سفید (به نشانه صلح) برای رسیدن به این هدف کافی است و نیازی به رفراندوم ندارد.
روحانی هفته گذشته طی سخنانی در دانشگاه تهران با اذعان به اختلاف شدید میان سران نظام نسبت به سیاست های کلان حکومت گفت: دعوا سر برجام اصلا نیست، برجام که دعوا ندارد، دعوا بر سر یک مساله بزرگ تر و بالاتراست. (فیلم زیر)
روحانی با بیان اینکه اگر راهی پس از چهل سال به هدف نرسیده، بهتر آن است که در یک همه پرسی، مردم خود راه آینده را برگزینند، گفت: بدون تعامل با جهان (بخوانید مذاکره با آمریکا) رشد و توسعه در کشور ناممکن است.
کیهان خامنه ای امروز در واکنش به این اظهارات روحانی نوشت: جناب روحانی! تسلیم که به رفراندوم و مذاکره نیاز ندارد، برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است تا در مقابل آمریکا روی دست بلند کنید! آیا غیراز این است؟!
این منبع نوشت: آمریکا و اروپا با صراحت اعلام می‌کنند که منظورشان از مذاکره، حل و فصل مسائل فیمابین نیست بلکه نتیجه‌ای که از مذاکره در نظر گرفته و بر آن اصرار دارند را پیشاپیش اعلام کرده‌اند بنابراین چرا آقای روحانی دیکته‌ نویسی ایران برای آمریکا و اروپا را مذاکره! معرفی می‌کند؟!
کیهان خامنه ای نوشت: آیا جناب رئیس‌جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می‌کند که بیایند و در یک همه‌پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی‌سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟!
این منبع حکومتی در پایان پرسید: آقای روحانی شما پیش از این به درستی مذاکره با آمریکا را دیوانگی دانسته بودید، حالا چه اتفاقی افتاده؟ دیوانه‌ها عاقل شده‌اند یا عاقلان را به دیوانگی فرا می‌خوانید؟!
این در حالیست که روحانی گفته بود: یک عده می گویند با مذاکره با خارجی ها در حال وقت تلف کردن هستید و عمر شریف را هدر می‌دهید، ما باید قوی باشیم و آنها را تهدید کنیم و خارجی‌ در برابر ما تواضع می کند و به زانو در می‌آید و دست ما را می بوسد و تمام می‌شود.
روحانی در رابطه با بن‌ بست نظام برای برون‌ رفت از بحران گفت: در مسائل استراتژیک سال‌ها ما بحث کردیم به نتیجه نرسیدیم، اگر نرسیدیم باید برویم همه‌پرسی از مردم بپرسیم راهش این است.
یادآوری می شود خامنه ای پیش تر در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران گفته بود که جمهوری اسلامی هرگز یک رژیم عادی نخواهد شد و به نبرد خود با آمریکا و قدرت های غربی ادامه خواهد داد.

0 نظرات: