خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

حذف کامل رژیم ایران از سیستم مالی جهان..

آمریکا می کوشد رژیم ایران را کاملا از سیستم مالی جهان حذف کند
روزنامه آمریکایی وال استری
ت ژورنال ارزیابی کرد که دولت پرزیدنت ترامپ می کوشد حکومت ایران را به طور کامل از سیستم مالی جهانی جدا سازد .
این روزنامه نوشت: دولت ترامپ با اعلام این‌که رژیم ایران “یک قلمرو مورد نگرانی عمدهٔ در پولشویی است” به‌سمت منزوی ساختن بیشتر این رژیم از سیستم مالی جهانی حرکت کرد. ووزارتخانه‌های خزانه‌داری و خارجه برنامهٔ جدیدی را آغاز کردند تا بیش‌از‌پیش اقتصاد جمهوری اسلامی را از هم بپاشند.
در ادامه این گزارش آمده است: آخرین اقدام دولت ترامپ، بانک‌های آمریکایی را ملزم می‌سازد تا روابط تجاری خارجی خود را برای پیدا کردن هر گونه معامله با رژیم ایران مورد تحقیق قرار دهند. هر فرد یا شرکتی که با رژیم ایران مبادلات تجاری داشته باشد از اقتصاد آمریکا قطع می‌شود. این اقدام جدید آمریکا به این خاطر است که بانک مرکزی، شرکتها و بانک‌های تحت کنترل حکومت ایران و سپاه پاسداران مشغول ارسال پول برای گروه‌های تروریستی هستند.
وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره گفت : “رژیم ایران یک قلمرو مورد نگرانی اصلی پولشویی است که عمد دارد هیچ شفافیتی در اقتصادش نباشد تا بتواند تروریسم را به سراسر جهان صادر کند.”
دادستان های فدرال آمریکا و مقامات امنیت ملی نیز بر این اعتقادند که رژیم ایران با سوء‌استفاده از امور انسان دوستانه میلیاردها دلار را تبادل می‌کند.

بستن حساب‌های بانکی ایرانیان در مالزی
خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه با انتشار گزارشی از کوالالامپور خبر از بستن ناگهانی حساب‌های بانکی ایرانیان در کشور مالزی داده است. بانک‌ها به ایرانیان ساکن مالزی یک ماه فرصت داده‌اند تا پول‌های خود را از حساب‌های بانکی‌شان خارج کنند.
گفته می‌شود شماری از افراد و شرکت‌های ایرانی که در مالزی حساب بانکی داشته‌اند، این خبر را در گفت‌وگو با خبرنگار رویترز تایید کرده‌اند.
علت مسدود شدن حساب‌های بانکی ایرانیان توسط بانک‌های مالزی تحریم‌های ایران از سوی آمریکا اعلام شده است.
خبرنگار رویترز در گزارش خود از "بستن فله‌ای" حساب‌های بانکی ایرانیان در مالزی سخن گفته است. این موضوع از سوی شماری از ایرانیان ساکن مالزی و همچنین یکی از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی در کوالالامپور نیز تایید شده است.
به نظر می‌رسد که بانک‌های مالزی نسبت به سایر کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا با احتیاط بیشتری نسبت به تهدیدهای آمریکا مبنی بر مجازات افراد و موسسات مالی که با حکومت ایران همکاری می‌کنند، واکنش نشان می‌دهد.
این در حالیست که مالزی از جمله کشورهایی است که به‌رغم تحریم‌های رژیم ایران از سوی آمریکا بر حفظ مناسبات دیپلماتیک خود با جمهوری اسلامی تلاش داشته است.

0 نظرات: