خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مراقب تروجان های جاسوسی ویندوز باشید.

مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به فعالیت تروجان های جاسوسی که به کاربران ویندوزهای جدید حمله می کند هشدار داد و از کاربران خواست
ایمیل های ناشناس را باز نکنند.
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به فعالیت تروجان های جاسوسی که به کاربران ویندوزهای جدید حمله می کند هشدار داد و از کاربران خواست ایمیل های ناشناس را باز نکنند.
 به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، تروجان های Ave Maria و Negasteal از طریق ایمیل های اسپمی مخرب، با محتوای اسناد مالی جعلی یا اسناد جعلی مربوط به شرکت های حمل و نقل ارسال می شوند.
این تروجان ها دارای قابلیت های ثبت صفحه کلید (keylogging)، تهیه اسکرین شات و ثبت تصاویر وب کم و همچنین دریافت اطلاعات ذخیره شده در کلیپ برد و مرورگرها، هستند.
در صورت اجرای موفق بدافزارها در سیستم آلوده، اطلاعات مورد هدف مانند نام کاربری و گذرواژه ها از طریق پروتکل های HTTP، IMAP، POP۳ و SMTP سرقت می شوند.
برنامه های مورد هدف نیز Microsoft Outlook، Windows Messaging، Internet Explorer، Google Chrome، Foxmail، Thunderbird و Firefox هستند.
 علاوه بر این Ave Maria می تواند فایل دلخواه را در سیستم هدف ایجاد و ویرایش، لیست پوشه ها، فایل ها و فرایندهای پردازشی را دریافت و فرایندهای پردازشی در حال اجرا را متوقف کند.
پژوهشگران TrendMicro می گویند: نسخه RAT استفاده شده در این عملیات دارای قابلیت های بیشتری نسبت به یک جاسوس افزار است. این بدافزار می تواند کنترل های UAC را دور بزند و سطح دسترسی خود را افزایش دهد.
تروجان های استفاده شده در عملیات اسپم مخرب،

0 نظرات: