خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دو گذرگاه مرزی ایران در پی اعتراضات گسترده در عراق بسته شد.

مسئول مرزبانی ایران روز پنجشنبه 3 اکتبر از بسته شدن گذرگاه‌های مرزی «خسروی» و «چذابه» با عراق، پس از گسترش اعتراضات مردمی در بسیاری از استان‌های این کشور خبر داد.

قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ایران در مصاحبه‌ای مطبوعاتی عنوان کرد: «به دلایل امنیتی از شب گذشته گذرگاه مرزی خسروی و چذابه تعطیل شد.»
گذرگاه مرزی خسروی در نزدیکی شهر قصرشیرین در استان کرمانشاه و در مجاورت با استان دیالی و گذارگاه چذابه نیز در 110 کیلومتری شمال غربی اهواز، و در مجاورت با استان عماره قرار دارد.
در روزهای گذشته در بغداد و نه استان دیگر، شهروندان عراقی ضمن اعتراض به فساد دولتی و عدم موفقیت دولت عادل عبدالمهدی در پروژه‌های اشتغال‌زایی، بهبود خدمات اجتماعی، بهداشت، آموزش‌و‌پرورش و امنیت همچنین نسبت به دخالت های ایران در این کشور دست به تظاهرات زدند.
روز گذشته نیز، تظاهرکنندگان با دردست داشتن پلاکاردهایی خواهان استعفای عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور شدند.
در ادامه این اعتراضات مردمی، علی البیاتی عضو کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد امروز از «کشته شدن 11 غیرنظامی و یک نیروی امنیتی و زخمی شدن بیش از 650 نفر دیگر از جمله 87 پرسنل پلیس» خبر داد.

0 نظرات: