خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آیا می ‏توان به قرص های لاغری اعتماد کرد؟

امروزه موضوع چاقی و اضافه وزن، به ‏‏دلیل مصرف بی رویه غذاهای چرب و ناسالم و عدم تحرک کافی به مشکلی همگانی تبدیل شده است. برای حل این مشکل، راه‏ های گوناگونی وجود دارد که علاوه‏ بر رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی می‏ توان به عمل‏ های جراحی، نیمه‎ جراحی، دستگاه‏ های لاغری و مکمل‏ های لاغری اشاره نمود که در این بین، مکمل‏ های لاغری به ‏عنوان یکی از‏ کم‏ هزینه ترین و بی‏ دردسر ترین روش های لاغری مورد توجه بسیار قرار گرفته‏ اند.
 

garsiana.jpg

اما بیشترین نگرانی که بابت مصرف مکمل های لاغری وجود دارد بروز عوارض جانبی است که در اثر مصرف طولانی مدت برخی از آن ‏ها گزارش شده است و در این بین، تنها مکمل ‏های لاغری بر پایه گیاهان معمولا بی ‏ضررهستند. 

نکته دیگری که حایز اهمیت است، توجه به تاییدیه سازمان غذا و دارو و لیبل اصالت کالا می ‏باشد زیرا که بسیاری از قرص ‏های لاغری موجود به صورت قاچاق وارد بازار گشته ‏اند و در نتیجه، عوارض خطرناک و جبران ناپذیری در اثر مصرف برخی از آن‏ ها مشاهده شده است.

همچنین، باید به این نکته توجه داشت که برخلاف تبلیغات مجازی برخی از قرص ‏های لاغری با شعار لاغری معجزه آسا در کوتاه ‏‏ترین زمان، میزان طبیعی و استاندارد کاهش وزن، بین نیم تا یک کیلوگرم در هفته و 2 تا 4 کیلوگرم در ماه می‏ باشد و در صورت کاهش سریع وزن امکان بروزعوارضی چون سنگ کیسه صفرا، تهوع، اسهال، یبوست، احساس خستگی، سردرد، ریزش مو و حتی بازگشت مجدد وزن وجود دارد که در نتیجه، بهتر است روند کاهش وزن آهسته باشد.

بدین ترتیب، انتخاب یک مکمل لاغری موثر و بی ‏ضرر از میان انبوه قرص‏ های لاغری موجود در بازار، کاری دشوار است و به همین منظور، به هنگام انتخاب توجه به نکات فوق ضروری است.

در همین راستا، اخیرا طی مطالعات بالینی صورت گرفته بر روی میوه گارسینیا، به دلیل وجود ماده ‏ای به نام هیدروکسی اسید سیتریک (HAC) ، تاثیرات شگرفی از عصاره این میوه در جهت لاغری و کاهش وزن دیده شده است. همچنین، تاثیرات جالبی از سرکه سیب طبیعی بر کاهش اشتها، جلبک دریایی اسپیرولینا در جهت سم زدایی بدن، بروملین (ترکیبی از آنزیم ‏های موجود در آناناس) به‏ عنوان هضم کننده پروتیین و ترکیب کرومیوم پیکونیلات به‏‏ عنوان افزاینده توده عضلانی بدون چربی به اثبات رسیده است. 

از میان مکمل ‏های مختلف حاوی عصاره میوه گارسینیا ، کپسول‏ های گیاهی گارسینیا پلاس ساخت کمپانی ارگانیکا کانادا و مورد تایید سازمان غذا و دارو، دارای کلیه ترکیبات مذکور موثر در سوزاندن چربی‏ های اضافی، جلوگیری از تبدیل قند و کربوهیدرات ‏ها به چربی بوده، اشتها را کنترل نموده و به متابولیسم بدن (سوخت و ساز طبیعی بدن)، کاهش کلسترول و اسید های چرب غیر ضروری (LDL) کمک می‏ کند و بدین ترتیب، این مکمل لاغری، بدون هیچ عارضه‏ ای‏ با روندی کاملا طبیعی منجر به نتایج مطلوبی می ‏گردد.

0 نظرات: