خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

صندوق بین‌المللی پول: رشد اقتصادی ایران امسال منفی ۹.۵ درصد می‌شود

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی که روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه منتشر کرد، پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی ایران برای سال جاری
میلادی منفی ۹.۵ درصد خواهد شد.
این گزارش که چشم‌انداز اقتصاد جهانی را بررسی می‌کند، می‌گوید رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ منفی ۴.۸ درصد بود و سال آینده صفر درصد خواهد بود.
جزئیات آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که ایران بعد از ونزوئلا کمترین رشد اقتصادی را در جهان خواهد داشت.
گزارش صندوق بین‌المللی پول یک هفته پس از گزارش بانک جهانی منتشر می‌شود که پیش‌بینی کرده بود رشد اقتصادی ایران برای سال جاری منفی ۸.۷ درصد باشد.
البته بانک جهانی نرح یاد شده را با این فرض پیش‌بینی کرده بود که صادرات نفت ایران حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز باشد و ادامه یابد، در حالی که آمارهای شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها نشان می‌دهد که طی چند ماه گذشته صادرات نفت ایران به زیر ۳۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده است که بخش عمده آن برای تسویه بدهی‌های ایران به شرکت‌های «سی‌ان‌پی‌سی» و «ساینوپک» چین بابت توسعه میادین آزادگان و یادآوران، راهی این کشور می‌شود و بخش دیگر به سوریه تحویل داده می‌شود.
معلوم نیست آیا سوریه در قبال دریافت نفت از ایران پول می‌دهد یا نه.

0 نظرات: