خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دختر آبی بر مراسم بهترین‌های فیفا سایه انداخت

حضور زنان ایرانی در استادیوم‌ها بر مراسم بهترین‌های فیفا سایه انداخت
دفاع مگان راپینو از زنان دوستدار فوتبال در ایران

جایزه بهترین فوتبالیست زن ۲۰۱۹ به مگان راپینو تعلق گرفت. این فوتبالیست آمریکایی دوشنبه شب در مراسم دریافت جایزه در سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای خود به تبعیض علیه زنان ایران و "دختر آبی" اشاره کرد و گفت که او احتمالا به دلیل نبود امکان برای تماشای بازی فوتبال دست به خودسوزی زده است.
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا نیز در حضور ستاره‌های فوتبال جهان بار دیگر نسبت به لزوم تضمین حقوق زنان ایرانی برای حضور در استادیوم‌های فوتبال هشدار داد.
جیانی اینفانتینو که در جریان مراسم انتخاب بهترین‌‌های سال فوتبال جهان در شهر میلان سخن می‌گفت برای نخستین بار با لحنی جدی‌تر از قبل بر رفع تبعیض پیش روی زنان ایرانی برای حضور در استادیوم‌های فوتبال تاکید کرد و گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال در ایران به ما تضمین داده‌اند که شرایط موجود از مسابقه بعدی تیم ملی ایران که ماه اکتبر برگزار می‌شود، تغییر خواهد کرد.
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال با اشاره به حضور مارک ویلمو
تس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مراسم بهترین‌های سال فیفا به مشکلات پیش روی زنان ایرانی برای حضور در استادیوم های فوتبال پرداخت و گفت: امیدوار است این شرایط با وعده مسئولان فوتبال در ایران به زودی و از نخستین بازی خانگی تیم ملی ایران در ماه اکتبر تغییر کند.
فیلم زیر: نام و یاد سحرخدایاری (دختر آبی) چند ساعت پیش ‌از آغاز دربی امروز تهران در ورزشگاه آزادی طنین‌انداز شد.
وزارت‌ خارجه آمریکا با انتشار پیامی درباره جان باختن دلخراش این دختر جوان ایرانی که در اعتراض به سرکوب و تبعیض علیه زنان در جمهوری اسلامی خود را به آتش کشید، نوشت: درگذشت غم‌انگیز سحر خدایاری، دختر آبی، شاهد دیگری بر این حقیقت است که بزرگترین قربانیان رژیم حاکم خود مردم ایران هستند.

امام حسین: دختر آبی کیه؟ پاسخ بازیگر ایرانی
یک بازیگر زن سینما در ایران در همدردی با دختر آبی پستی را منتشر کرده که به گفته دبیر ستاد احیای امر به معروف، توهین به ساحت امام حسین است. به همین دلیل این مقام حکومتی بحث "سب النبی" را پیش کشیده و می‌گوید مرور پست‌های قبلی این بازیگر نشان می‌دهد که مسئله از روی غفلت نبوده است.
سب‌النبی به معنی توهین و اهانت به مقدسات اسلام است. ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی می‌گوید: «هر کس به مقدسات اسلام یا هر یک از انبیا یا ائمه طاهرین یا حضرت صدیقه طاهره اهانت نماید، اگر مشمول حکم ساب النبی باشد اعدام می‌شود و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.»
این بازیگر (صبا کمالی) نوشته بود: «غذا نذری گرفتم؟ آرزو کنم برآورده کنی؟ شوخی می‌کنی...
ببین امام حسین من مثل سابق دیگه حوصله این پارتی‌های شبانه رو ندارم
خیلی وقته مشکلات بزرگتر از مراسم تو، توی مغزمه...
فکر می‌کنی خودت و یارانت شهید شدین، ما فوری آزاده شدیم؟... عدالت و خداپرستی و انسانیت بر جهان حاکم شد؟!.... تازه کلی جوونای از تو و یارانت جوونتر و زیباتر و رشیدتر هم دادیم رفت، بازم جهان آباد نشد.
الانم فرصت ندارم بیشتر از این باهات مکالمه کنم.... باید برم برای مراسم دختر آبی
دختر آبی کیه؟ آه .... بماند.... فقط بدون از تو مظلومتره....
امام حسین فعلا خداحافظ..... بعدا بهت میگم این روزها چه خبره»

0 نظرات: