خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران مسئول حمله به تاسیسات آرامکو است

نماینده آمریکا در امور ایران مدعی شد که ایران مسئول حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان، «برایان هوک»، نماینده آمریکا در امور ایران، امروز - دوشنبه- مدعی شد که ایران مسئول حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو بوده است.
وی در گفت وگو با سی ان ان طی سخنانی بی اساس مدعی شد: «هر کس که اسناد اطلاعاتی را دیده باشد، سریعا به این نتیجه می رسد که ایران پشت این حملات قرار دارد.»
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار سی ان ان که اطلاعات آمریکا در این رابطه براساس اسنادی نادرست است و همین اسناد نادرست اشغال عراق از سوی آمریکا را به دنبال داشت، گفت: «می خواهیم اسناد را بررسی کنیم. تیم سازمان ملل در حال حاضر در عربستان سعودی حضور دارد. تیم هایی از اروپا هم اعزام شده است. این تیم ها مشغول بررسی محل تاسیسات هستند. پهپادها و موشک های شلیک شده را بررسی می کنند. نتیجه این تحقیقات در آینده منتشر می شود.»
وی در ادامه مدعی شد: «موشک های استفاده شده در این حملات در اختیار انصارالله نبوده است. این ها تسلیحات ایرانی است. آن ها از عراق شلیک نشده اند. مطمئن هستیم که تنها ایران مسئول این حملات بوده است.»

0 نظرات: