خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

رفتار تحقیرآمیز آمریکا با روحانی در نیویورک

روحانی و ظریف در حالی رهسپار نیویورک شده اند که حق تردد محدودی در این شهر دارند و آمریکا به کسانی که روحانی را در سفرهای قبلی همراهی کرده‌اند، ویزا نداده است.
این در حالیست که عراقچی، معاون ظریف گفته که اگر آمریکا فشار حداکثری را کنار بگذارد، در‌های مذاکره باز خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه در پاسخ به خبرنگاری که از او در این باره سئوال کرده بود، گفت که قصد ندارد با مقامات رژیم ایران در نیویورک دیدار کند.
به گزارش ایسنا، ویزایی که برای روحانی صادر شده محدودیت تردد دارد و او صرفا می‌تواند بین محل اقامت و مقر سازمان ملل و نمایندگی جمهوری اسلامی در این سازمان رفت و آمد کند.
ظریف، وزیر خارجه رژیم ملاها نیز که جمعه به نیویورک رفته، در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفته که مقامات آمریکایی به او گفته‌اند، ویزایش را با اغماض صادر کرده‌اند وگرنه واجد دریافت آن نبوده است.
نام ظریف در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. او در سفر قبلی به نیویورک نیز تنها حق رفت و آمد به مقر سازمان ملل و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی را داشت.
معاون ظریف گفته که محدودیت ویزای صادرشده برای وزیر خارجه جمهوری اسلامی به وی اجازه نمی دهد که به استودیو برود.
عراقچی گفت: هیأت دیپلماتیک جمهوری اسلامی در نیویورک، فقط به حضور در سه مکان محدود شده‌ است.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در این باره گفته که دیپلمات‌های آمریکایی دور تهران نمی‌چرخند. برای همین هم ما دلیلی نمی‌بینیم که دیپلمات‌های رژیم ایران آزادانه در اطراف نیویورک پرسه بزنند.

0 نظرات: