خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

بن سلمان مسئولیت قتل خاشقجی را گردن گرفت.

پایگاه
اینترنتی پی بی اس در مصاحبه‌ای اختصاصی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی نوشت: بن سلمان برای نخستین بار درباره نقش خود در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در سفارت این کشور در استانبول صحبت کرد.
براساس این گزارش با گذشت حدود یکسال از قتل تکان دهنده جمال خاشقجی، ولیعهد عربستان در مصاحبه با پی بی اس گفت: تمام مسئولیت قتل وی را بر عهده می‌گیرد، زیرا این اتفاق در دوره مسئولیت وی روی داده است.
این در حالیست که محمد بن سلمان تاکنون درباره نقش خود در این عملیات که سیا در گزارش خود تاکید کرده بود وی دستور آن را صادر کرده است، سکوت اختیار کرده بود.
ولی بن سلمان در مصاحبه تازه منتشر شده با مارتین اسمیت خبرنگار فرانت لاین برای نخستین بار درباره نقش خود در این ماجرا صحبت کرده و گفته این قتل در دوره مسئولیتش روی داده است.
بن سلمان به اسمیت گفت: بالاخره این کار در دوره مسئولیت من روی داد و من همه مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم.
قتل خاشقجی خشم جامعه بین المللی را برانگیخت و وجهه ولیعهد عربستان را مخدوش ساخت و طرح‌های جاه طلبانه وی را برای متنوع سازی اقتصاد عربستان به خطر انداخت.
بن سلمان از آن زمان تاکنون به آمریکا یا اروپا سفر نکرده است.

0 نظرات: