خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سناتور آمریکایی خواستار حمله نظامی به پالایشگاه‌های نفتی ایران شد

لیندسی گراهام سناتور آمریکایی شامگاه شنبه 14 سپتامبر 2019 از دولت آمریکا خواست تا در پاسخ حمله به پالایشگاه نفتی سعودی طرح حمله نظامی به تاسیسات نفتی ایران را بررسی کند.

 لیندسی گراهام سناتور آمریکایی در حساب کاربری خود در شبکه «توئیتر» نوشت:« چنانچه ایران به اقدامات تحریک‌آمیز ادامه و فعالیت غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد، زمان آن رسیده که ایالات متحده آمریکا طرح حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را سر میز قرار دهد. ».
او در ادامه گفت، ایران تا زمانی که با عواقب بسیار جدی اقدامات ستیزه‌جویانه خود مواجه نشود، متوقف نخواهد شد، مثل حمله به پالایشگاه‌هایش که در حقيقت کمر رژیم ایران را خواهد شکست.
اظهارات ای سناتور آمریکایی پس از آن بیان می‌شود که روز گذشته حملات پهپادی دو کارگاه نفتی متعلق به آرامکو را هدف قرار دادند.
در همین راستا سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد، تحقیقات درباره حمله تروریستی به دو کارگاه آرامکو سعودی در جریان است تا طرف‌هایی که در این حمله تروریستی نقش داشته‌اند شناسایی شوند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه پس از انتشار خبر حمله پهپادی به تاسیسات نفتی سعودی در یک تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور، آمادگی واشینگتن برای ارائه هر گونه همکاری نظامی و امنیتی به سعودی برای مقابله با چنین اقدامی را اعلام کرد.
رئیس جمهوری آمریکا در این تماس تلفنی با تأکید بر تأثیر منفی این حملات بر اقتصاد ایالات متحده و همچنین اقتصاد جهانی، بر آمادگی کشورش برای همکاری با سعودی برای حفظ امنیت و ثبات سعودی و منطقه تأکید کرد.
محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در مکالمه تلفنی با دونالد ترامپ گفت، پادشاهی عربی سعودی اراده و توانایی تعامل و مقابله با این اقدامات تروریستی را دارد

0 نظرات: