خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سپاه پاسدران ایران از تاسیس «بسیج دریایی» خبر داد

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران نی
روی بسیج جدیدی به نام «بسیج دریایی» را راه‌اندازی کرد.
خبرگزاری صداوسیمای ایران به نقل از فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران از اجرای طرح «بسیج دریایی» و سازماندهی حدود 51 ناوگروه با مشارکت «ساحل نشینان مکران و خلیج» خبر داد.
بر اساس این گزارش، علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در این باره گفت: «هر ناوگروه متشکل از 50 فروند شناور است که آن را سازماندهی کردیم و تا پایان امسال 17 هزار شناور دیگر اعم از قایق، لنج و کشتی‌های صنعتی دیگر نیز سازماندهی می‌کنیم که این نیروی بسیار قابل توجهی است و می‌تواند پایه اقدامات بعدی ما باشد.»
تنگسیری این اقدام را «مرحله نخست» این طرح اعلام کرد و افزود که «باید ساحل نشینان را برای دفاع از کشورمان سازماندهی و آماده کنیم».
او در ادامه افزود: «در طرح بسیج دریایی حدود 32 موج شکن را در طول خلیج ساخته ایم. در دوره مدیریت سردار فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه ایجاد 200 موج شکن در برنامه بود که همچنان در دستور کار است و 50 موج شکن دیگر را نیز ایجاد می‌کنیم که در اختیار بسیج دریایی قرار می‌گیرد.»

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران، همچنین از طرح این نیرو برای مسکونی سازی جزایر خلیج خبر داد و افزود: «براساس این طرح در جزایری که غیر از نظامیان کسی سکونت ندارد با ساخت مسکن و اشتغال زایی در چارچوب طرح بسیج دریایی، مردم را مستقر می‌کنیم و امنیت مردمی را در این مناطق حاکم خواهیم کرد.»
او در بخشی از پاسخ به اینکه آیا دایره گفت، «هیچ گونه مانعی برای وسعت دادن حضورمان در دریا وجود ندارد و هر میزان حضورمان را عمق و وسعت دهیم سیادت دریایی ما افزایش می‌یابد.»
تنگسیری افزود: «امسال با مشارکت عراق و عمان رزمایش مشترکی را در برنامه داریم و به قطر هم پیام دادیم که با آنان نیز می‌توانیم رزمایش مشترک برگزار کنیم.»
تشکیل بسیج دریایی از سوی فرمانده نیروی دریایی سپاه ایران همزمان با شدت یافتن بحران در آب‌های منطقه و اتهام ایران به تهدید امنیت دریانوردی اعلام می‌شود.
سازمان «بسیج مستضعفین» یکی از سازمان‌های زیرمجموعه سپاه پاسداران ایران است که نمایندگی‌هایی در اکثر نهادهای دولتی، آموزشی و حتی اقتصادی ایران دارد و نقش مهمی در نظرات امنیتی در این نهادها و نیز سرکوب معترضین و مخالفین در ایران ایفا می‌کند.
این تشکیلات ماموریت دارد اقدام به جذب، آموزش، سازماندهی و به کارگیری نیرو در راستای حمایت از نظام کند.
این سازمان که در گذشته با نام «نیروی مقاومت بسیج» شناخته می‌شد در 5 آذر 1358 به فرمان روح‌الله خمینی بنیانگذار «جمهوری اسلامی ایران» تشکیل شد و به سپاه پاسداران ایران ملحق شد.

0 نظرات: