خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

یک زن زندانی دیگر در زندان سنندج اعدام شد

سحرگاه امروز، یک زندانی زن به نام لیلا زرافشان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان سنندج اعدام شد.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کر
دستان، صبح امروز پنجشنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان سنندج به اجرا درآمد.
هویت این زندانی “لیلا زرافشان” عنوان شده است.
در این گزارش آمده است که خانم زرافشان پنج سال پیش به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده و از آن زمان در زندان مرکزی سنندج بسر می‌برد.
لازم به ذکر است اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی نهادهای مربوطه اعلام نشده است.
بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.
بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.
بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

0 نظرات: