خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی (!) برای یک فعال زن

قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی (!) برای یک فعال زن

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه به قرار وثیقه سنگین تبدیل شده است. گفته می شود به دلیل تعیین قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی خانواده خانم محمدی تاکنون موفق به تامین آن نشده اند و عسل محمدی همچنان در بازداشت به سر می برد. صبح روز یکشنبه ۱۳ مردادماه، عسل محمدی در پی حضور در دادگاه انقلاب تهران و تبدیل قرار وثیقه وی به قرار بازداشت بر اساس شکایت وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه به دلیل تعیین قرار وثیقه سنگین همچنان در بازداشت به سر می برد.
به گفته یک منبع نزدیک به خانواده خانم محمدی، پس از حضور عسل محمدی در دادگاه انقلاب قرار وثیقه وی بر اساس شکایت وزارت اطلاعات به قرار بازداشت تغییر کرده است. در جلسه دوم دادگاه قاضی مقیسه مبلغ قرار وثیقه وی را به ۲ میلیارد تومان افزایش داده و پرونده ایشان را به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی شاه محمدی ارسال کرده است. خانواده خانم محمدی تاکنون موفق به تامین این قرار وثیقه سنگین جهت آزادی موقت فرزندشان نشده اند.
اتهامات مطروحه علیه خانم محمدی در دادگاه انقلاب تهران “تشکیل گروه و اداره آن با هدف اقدام علیه امنیت ملی به استناد ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی، عضویت در دستجات و گروه ها با هدف اقدام علیه امنیت ملی به استناد ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی، فعالیت تبلیغی علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی” عنوان شده است.

لازم به یادآوری است صبح روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸، عسل محمدی پس از حضور در جلسه دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران در پی تبدیل قرار وثیقه به قرار بازداشت توسط قاضی محمد مقیسه بازداشت و توسط ضابطین قضایی به زندان اوین منتقل شد. خبرگزاری ایلنا روز یکشنبه در گزارش خود در ارتباط با این جلسه دادگاه از ابلاغ کیفرخواست متهمین پرونده خبر داده بود.
گفتنی است روز قبل از بازداشت خانم محمدی در خلال انتقال متهمین این پرونده به ساختمان دادگاه انقلاب جمعی از خانواده های متهمین و فعالین مدنی و کارگری حاضر شدند که در جریان این تجمع تعدادی از فعالان مدنی از جمله ۳ فعال کارگری به نام های رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف آبادی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این شهروندان با گذشت ۱۲ روز، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند.
اوایل ماه گذشته پرونده هفت متهم پرونده اعتراضات هفت تپه به نام‌های “اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز اله یاری، علی نجاتی و عسل محمدی” پس از جلسه دفاع آخر به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده بود.
عسل محمدی، در تاریخ ۱۳ آذرماه سال گذشته نیز در منزل شخصی در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۹۷، با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

0 نظرات: