خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

رکورد شکنی قیمت جهانی طلا....

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.2 درصد رشد کرد و به 1542 دلار و شش سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه کاهش پیدا کرد اما نزدیک رکورد 1554 دلا
ر و 56 سنت که روز دوشنبه به آن صعود کرده بود، ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 0.1 درصد رشد کرد و به 1550 دلار و 80 سنت رسید.
دولت ترامپ روز چهارشنبه پنج درصد تعرفه بیشتر روی واردات 300 میلیارد دلار کالای چینی را رسمی و تاریخ اجرای آن را اول سپتامبر و 15 دسامبر تعیین کرد. اگرچه رییس جمهور آمریکا در روزهای اخیر لحن تهاجمی نسبت به چین را ملایم‌تر کرده اما از افزایش تعرفه های برنامه ریزی شده روی واردات چین عقب نشینی نکرده است. هنوز معلوم نیست مذاکره کنندگان آمریکایی و چینی مذاکراتشان را ازسرخواهند گرفت یا خیر.
عامل دیگری که به ابهامات اضافه کرده است، تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان این کشور به مدت بیش از یک ماه پیش از بریگزیت است.
بازده اوراق خزانه 30 ساله آمریکا و بازده اوراق 10 ساله آلمان روز چهارشنبه به رکورد پایینی سقوط کرد که منعکس کننده اعتماد جهانی ضعیف به دورنمای اقتصادی است.
انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا و بانک مرکزی اروپا ماه آینده نرخهای بهره را کاهش دهند و بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که بانک مرکزی ژاپن نیز به این موج خواهد پیوست.
طلا در شرایطی که نرخهای بهره پایین می رود و هزینه نگهداری این فلز کمتر می شود، افزایش قیمت پیدا می کند.
بر اساس گزارش رویترز، بازارهای روی کاهش 25 واحدی نرخهای بهره آمریکا در ماه آینده و کاهش 100 واحدی آنها تا پایان امسال حساب باز کرده اند.
شاخص دلار آمریکا پس از رشد 0.2 درصدی در معاملات روز گذشته، در برابر سبدی از ارزهای رقیب تغییر چندانی نداشت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.3 درصد رشد کرد و به 18 دلار و 38 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 900 دلار و 66 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، 1473 دلار و 56 سنت معامله شد.

0 نظرات: