خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

لودریان: فرانسه برای کاهش تنش با ایران به هیچ مجوزی نیاز ندارد

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه ، روز جمعه ۱۸ مرداد در بیانیه‌ای به انتقاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از نقش امانوئل مکرون برای حل تنش با ایران پاسخ داد.
  رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: «هیچ کسی به هیچ نحوی چنین اختیاری ندارد که ما را نمایندگی کند».

ترامپ با اشاره به مکرون: هیچ کسی نمی‌تواند به نمایندگی از آمریکا با ایران حرف بزند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان گفته است: در خصوص موضوع ایران، فرانسه به صورت مستقل موضع خود را بیان می کند. این کشور با جدیت برای صلح و امنیت در منطقه و همچنین کاهش تنش‌ها کار می‌کند و برای چنین اقداماتی به هیچ مجوزی نیاز ندارد.
دونالد ترامپ روز گذشته با اشاره به مذاکرات امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با جمهوری اسلامی گفت که «هیچ کسی نمی‌تواند به نمایندگی از آمریکا با ایران حرف بزند».
دونالد ترامپ در توئیتی نوشت که ایرانی‌ها «مایوسانه دنبال مذاکره با ایالات متحده هستند، ولی علائم متفاوتی از سوی کسانی که داعیه نمایندگی ما را دارند دریافت می‌کنند از جمله رئیس‌جمهوری فرانسه».
با این حال، وزیر امور خارجه فرانسه می‌گوید، تشدید تنش بین ایران و آمریکا ضرورت دست زدن به ابتکار عمل‌هایی برای برقرار گفت وگو بین دو طرف را بیش از هر زمانی افزایش داده است.
ژان ایو لودریان تاکید کرده است: این همان رویکردی است که رئیس جمهوری مکرون با شفافیت کامل درقبال شرکای خود به ویژه اروپایی‌ها در پیش گرفته است و واضح است مقام های آمریکا نیز کاملا در جریان قرار گرفته‌اند.
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه

0 نظرات: