خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

جنگ پنهان اسرائیل علیه ارتش مخفی سلیمانی

به گزارش منابع آلمانی، دو حمله هوایی ظرف هفته‌های گذشته به مواضع نیروی قدس سپاه پاسداران در عمق عراق صورت گرفته است. تاکنون هیچ کشوری مسئولیت این حملات را نپذیرفته است. گفته می‌شود شماری از نیروهای تحت امر سلیمانی نیز در جریان این حملات کشته شده‌اند.
اشپیگل‌آنلاین" در گزارشی به نقل از منابع عربی نوشت
ه که هدف از این حملات از جمله پایگاهی نظامی بوده که در آن موشک‌های سپاه پاسداران نگهداری می‌شده است.
این منبع در گزارش خود گفته که نیروی هوایی اسرائیل در این حملات از جنگنده بمب‌افکن‌های اف-۳۵ استفاده کرده و در جریان آن شماری از کارشناسان و نیروهای نظامی رژیم ایران نیز کشته شده‌اند.
اسرائیل درباره این حملات سکوت کرده است. این در حالی است که گزارشگران مقاله "اشپیگل‌آنلاین" در گفت‌وگو با برخی از کارشناسان اسرائیلی اعلام کرده‌اند که مسئولیت این حملات برعهده ارتش اسرائیل بوده است.
یک کارشناس امور خاورمیانه در دانشگاه تل‌آویو به خبرنگاران گفته است که حمله به مواضع سپاه پاسداران در عراق همخوان با سیاست اعلام شده اسرائیل است.
وی به سخنان نخست وزیر و مسئولان نظامی اسرائیل اشاره کرده که بارها گفته‌اند نه تنها مواضع حکومت ایران در سوریه را هدف حملات خود قرار می‌دهند، بلکه به مواضع سپاه پاسداران در عراق نیز حمله خواهند کرد.

دهها تن کشته، هنگام پیاده کردن تسلیحات سپاه
منابع خبری سوریه می گویند که یک انفجار بزرگ، روز گذشته (شنبه) انفجار بزرگی حوالی فرودگاه بین المللی دمشق را به لرزه درآوده که علت آن احتمالا اصابت موشک به انبارهای اسلحه ای بوده که حکومت ایران قصد داشته بخشی از آن را در داخل سوریه به کار برد و بقیه را برای حزب الله لبنان بفرستد.
در گزارش ها آمده است که دست کم سی و یک نفر کشته شده اند که معلوم نیست چند تن از آنان سربازان سوری و چند نفر از اعضای سپاه قدس پاسداران و یا سازمان هایی مانند حزب الله لبنان بوده اند.
خبرگزاری رسمی سوریه ضمن تایید وقوع انفجار، ادعا کرد که علت آن اشتباه انسانی هنگام جابه جا کردن مهمات کهنه بوده است. ولی شبکه های اجتماعی خبررسانی سوری می نویسند که محل انفجار، انبارهایی است که شامل جنگ افزارهای ارسالی حکومت ایران، برای استفاده سپاه قدس و احتمالا انتقال بخشی از آن به لبنان بوده است.
به گزارش رادیو پیام اسرائیل، یک سامانه اطلاعاتی به نام “اینتِلی تایمز” نوشت که انفجار هنگامی رخ داده که سربازان مشغول پیاده کردن تسلیحاتی بوده اند که از ایران فرستاده شده بود.

تائید خبر هلاکت مدافعان حرم سلیمانی
دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داده که شش عضو سپاه پاسداران که در کنار نیروهای ارتش بشار اسد می‌جنگیدند در اثر حمله موشکی اسرائیل به جنوب سوریه کشته شده‌اند.
پیش تر تلویزیون دولتی سوریه گزارش کرده بود که ارتش اسرائیل به یک منطقه استراتژیک در جنوب این کشور حمله کرده است.
خبرگزاری رویترز از قول منابع امنیتی غربی نوشت که این پایگاه‌ها متعلق به نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت رژیم ایران بوده‌اند.
این حمله در منطقه تل‌‌الحاره رخ داده، مکانی که پیشتر محل استقرار نیروهای روسیه بود، اما اخیرا گروه‌های نظامی مورد حمایت رژیم ایران در آن بودند.
اسرائیل معمولا به طور مستقیم اظهارنظری درباره این حملات نمی‌کند اما همواره تاکید داشته که حق دفاع از خود با حمله به پایگاه‌های سپاه پاسداران و حزب‌الله در سوریه را دارد.

0 نظرات: