خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آمریکا: ایران را از میلیاردها دلار که با آن تروریسم را حمایت می‌کرد، محروم کردیم

«سیگال مندلکر»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی این کشور روز چهارشنبه گفت، واشینگتن ایران را از میلیاردها دلار درآمدهای نفتی که برای حمایت از تروریسم بکار می‌گرفت، محروم کرده است.
از زمان آغاز به کار 190 دور تحریم‌ علیه کشورها، گروه‌ها و اشخاص مختلف اعمال کرده است.
مندلکر که در اندیشکده «مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی» صحبت می‌کرد (CSIS) گفت:« تحریم‌های آمریکا علیه ایران که «بزرگترین حامی تروریسم» است توانست، تهران را از میلیاردها دلار محروم کنند».
او اظهار داشت :«تهران میلیاردها دلار را از مردم خود محروح کرده و برای حمایت از گروه‌های تروریستی همچون حماس، حزب الله لبنان و رژیم‌های دیکتاتوری چون بشار اسد که میلیون‌ها نفر از مردم کشورش را آواره کرده و صدها هزار نفر را قتل عام کرده است، هزینه می کند.

این وزیر آمریکایی گفت رژیم ایران، پناهندگان محروم و کودکان آنها که در این کشور اقامت دارند را برای حمایت از دیکتاتور سوریه روانه جبهه‌های جنگ در سوریه کرده است.
او همچنین افزود:«دولت آمریکا از طریق تحریم توانسته منابع مالی حزب‌الله لبنان را نیز محدود کند».
سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی این که در اندیشکده «مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی» صحبت می‌کرد، گفت:«این تحریم‌ها علیه بیش از 2600 فرد، شرکت، کشتی و هواپیما اعمال شده‌اند. او گفت: «از زمان آغاز به کار این دولت، 190 دور تحریم اعمال کرده‌ایم که بیش از 2600 فرد، شرکت، کشتی و هواپیما را هدف قرار داده‌اند.»
این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط در سال جاری بیش از 1.3 میلیارد دلار جریمه در ارتباط با تحریم‌ها علیه کسانی که به نقض تحریم‌ها متهم شده‌اند اعمال کرده است.
این مقام آمریکایی به خشک شدن منابع تروریسم مالی ایران از طریق تحریم‌هایی که علیه سپاه پاسداران، بانک مرکزی ایران و همچنین بیشترین بخش های درآمدزا در اقتصاد ایران یعنی انرژی ، نفت ، حمل و نقل ، فلزات گران‌بها ، حمل و نقل هوایی و خودرو و قرار دادن بیش از 1000 نهاد و شخصیت حکومتی ایران در لیست تحریم‌ها اشاره کرد.
این تحریم‌ها همچنین شامل بخش صنایع پتروشیمی که سپاه پاسداران را تأمین مالی می‌کند، شامل می‌شود.سپاه پاسداران بیش 40٪ از کل ظرفیت تولید پتروشیمی ایران را کنترل می کند. و مسئولیت 50٪ از کل صادرات پتروشیمی را بر نیز به عهده دارد.

0 نظرات: