خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

موج دستگیری‌های تازه و صدور حکم علیۀ بهائیان

عتراض سالمندان بهایی نسبت به تلاش مذبوحانه و ضد انسانی رژیم ولایت فقیه برای پلمب کردن خانه سالمندان کرج
موج دستگیری‌های تازه و صدور احکام قضائی سنگین علیۀ بهائیان
ماموران دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در هفته‌های اخیر با هجوم به منازل و محل کار شهروندان بهائی در شهرهای این کشور، شماری از آنان را دستگیر کرده، لوازم و اسناد شخصی آنها را ضبط نموده و ساکنان بهائی یک خانۀ سالمندان را که تحت ادارۀ خود آنان قرار دارد به اخراج و بستن محل تهدید کرده‌اند.
به گزارش رادیو فرانسه، «جامعۀ جهانی بهائی» با انتشار بیانیه‌ای از موج بازداشت‌ها و سرکوب‌های تازۀ بهائیان در ایران و نیز صدور احکام سنگین علیۀ آنان ابراز «نگرانی عمیق» می‌کند.
موج جدید سرکوب بهائیان، بگزارش دفتر «جامعۀ جهانی بهائی» در پی محکوم کردن شماری از پیروان این آئین در استان‌های آذربایجان شرقی، تهران و اصفهان به مجموعاً ٢۵ سال زندان آغاز شده است.
خانم دیان علائی، نمایندۀ جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل، با اشاره به دستگیری‌های اخیر، تاکید می‌کند که «این افراد هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و به رغم ادعاهای ضد و نقیضِ مقامات حکومت ایران، صرفاً به سبب باورهای دینی خود مورد آزاد قرار گرفته و از حقوق اساسی انسانی خود محروم شده اند.»
دفتر «جامعۀ جهانی بهائی» در ژنو یادآوری می‌کند که «ایجاد نفرت علیه بهائیان و نشر اکاذیب و پخش اطلاعات نادرست در بارۀ آنها نیز بدون وقفه ادامه دارد».
بر اساس همین گزارش، ماه گذشته، ماموران امنیتی به خانۀ سالمندانی که مدیریت آن به عهدۀ بهائیان است هجوم برده و ساکنان آنرا تهدید به بستن آن محل کرده‌اند. آنها حتی بانوان سالمند بهائی را که برخی از آنها توان راه رفتن هم نداشتند به اخراج از محل تهدید کردند.
 اعتراض سالمندان بهایی به اقدام ضد انسانی
طی هفته های اخیر دو مرتبه از سوی اداره اماکن و سازمان بهزیستی کرج تلاش شده تا مرکز مربوط به سالمندان بهائی در گلشهر کرج که دارای مجوز بوده بدلیل بهائی بودن پلمب شود که این اقدام موجب خشم سالمندان بهائی و خانواده هایشان شده است.
خبرگزاری هرانا – در ادامه تلاش مسئولین جهت ممانعت از فعالیت و پلمب یک مرکز نگهداری سالمندان در کرج که متعلق به بهاییان است طی هفته های اخیر مامورین اداره اماکن و کارکنان سازمان بهزیستی کرج سعی در انتقال سالمندان به مراکز بهزیستی دیگر و پلمب محل داشتند. گفته می شود علیرغم اینکه مسئولین سازمان بهزیستی حکم دادستانی کرج را نیز به همراه داشتند به دلیل مقاومت سالمندان بهایی که در این محل نگهداری می شوند موفق به انجام این دستور نشدند.
لازم به ذکر است روز پنجشنبه ۶ تیرماه ۹۸، مامورین اداره اماکن کرج با حضور در مرکز نگهداری سالمندان در گلشهر کرج که متعلق به بهاییان است سعی در پلمب این محل داشتند. پس از تلاش روز مامورین اداره اماکن کرج برای پلمب این محل، در تاریخ ۱۲ تیرماه نیز کارمندان اداره بهزیستی با در دست داشتن حکم دادستانی این شهر در محل حضور یافته و سعی در انتقال سالمندان بهایی به مراکز دیگر این سازمان داشتند.
ساکنین این مرکز که سالهاست در این محل نگهداری می شوند روز جاری با در دست داشتن شعارنوشته هایی خواهان پایان دادن به آزاد و اذیت سالمندان بهایی این مرکز شدند.

0 نظرات: