خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سقوط قریب‌ الوقوع در انتظار صنعت نفت جهان

طی سالهای آینده تقاضا برای نفت بشدت کاهش خواهد یافت
به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش تحلیلگران بانک BNP Paribas، طی 10 سال آینده تقاضا برای نفت به دلیل منابع قابل احیای انرژی و سقوط قیمت باتری ها بشدت کاهش خواهد یافت.این وضع به طبیعت کمک خواهد کرد اما تأثیر مخربی بر صنعت نفت خواهد داشت.

تحلیلگران معتقدند که قیمت بالای 50 دلار در ازای هر بشکه نفت با سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران در این عرصه مرتبط است که سقوط آن باعث ضرر خیلی ها خواهد شد.
کره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کرد
بررسی وضعیت خریداری نفت توسط کره جنوبی در ماه ژوئیه (یک ماه پیش) نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در حد صفر باقی مانده و خرید نفت از آمریکا جایگزین آن شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بررسی مبادلات گمرکی نشان می‌دهد در مدت مشابه سال پیش، کره جنوبی نزدیک به ۱۸۶ هزار بشکه نفت خام روزانه از ایران وارد می‌کرد. کره جنوبی از اصلی‌ترین خریداران نفت ایران در آسیا محسوب می‌شود.
آخرین آمار کره جنوبی نشان می‌دهد که در حال حاضر اصلی‌ترین تامین کنندگان نفت کره جنوبی آمریکا و کویت هستند.
آمریکا در راستای کمپین فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ بر جمهوری اسلامی خرید نفت از ایران را تحریم کرده‌ است.
صادرات نفت ایران به زیر ۳۰۰هزار بشکه در روز رسید
خبرگزاری رویترز گزارش داد: صادرات نفت ایران در سه هفته آخر خرداد به کمتر از حدود ۳۰۰هزار بشکه در روز رسیده است.
این خبرگزاریی با استناد به شرکتهای ردیابی نفتکش‌ها از جمله رفینتیو، گفته است نفت خام صادراتی ایران به حدود ۲۴۰هزار بشکه در روز رسیده است.
بر اساس ارزیابی «کپلر»، شرکت دیگر ردیابی نفتکش‌ها، میزان بارگیری نفت ایران در نیمه اول ماه جاری ۶۴۵هزار بشکه بوده، اما ۸۲درصد آن صرفاً در نفتکشهای لنگر انداخته در خلیج‌فارس ذخیره شده و راهی بازار نشده است.
این منابع گفته‌اند این رقم از صادرات نفت، کاهش جدی نشان می‌دهد.

0 نظرات: