خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

طرز تهیه انواع شربت های خانگی و گیاهی مخصوص تابستان

حالا که تابستان است و هوا بسیار گرم چه گل هایی را می توان شربت کرد تا با نوشیدن شان جگرمان خنک شود؟
مرداد است و هُرم گرما و هرکس دنبال راه حلی برای خنکی. یکی از این راه حل ها مصرف نوشیدنی های خنک است. خوشبختانه دوباره دارد مثل قدیم ها استفاده از نوشیدنی های سنتی در سبد مصرف خانواده ها و حتی کافه و رستوران ها جای خود را پیدا می کند و خیلی ها نوشیدن انواع شربت های خانگی و گیاهی را به نوشیدنی های صنعتی ترجیح می دهند.
امروز می خواهیم برویم سراغ گل هایی که می توان با آن ها شربت ساخت. در گذشته، گل های خوراکی زیادی در آشپزی برای طعم و مزه دار کردن غذاها، برای رنگ دهی و تزئین و همچنین در طب سنتی به خاطر خواص درمانی شان به کار رفته اند. تنوع این گل ها زیاد است و شامل گیاهان دارویی، علف های هرز بهاره، گیاهان زینتی، سبزی ها و شکوفه های درختان میوه می شود. گل محمدی، گل بنفشه، بیدمشک، بهارنارنج، نسترن، زعفران، گل گاوزبان و گل ختمی یا پنیرک از گل هایی هستند که می توان در تهیه شربت از آن ها استفاده کرد.
شربت گل محمدی
بهار که فصل گل محمدی است می توان شربت گل محمدی تهیه کرد. برای این کار گلبرگ های تازه گل محمدی را جدا کنید و در یک قابلمه بریزید.
آب جوشیده را سریع روی آن ها خالی کنید طوری که روی گل ها را بپوشاند. سرعت عمل بالا به حفظ عطر گل کمک می کند. بعد در قابلمه را دم کنی قرار دهید و بگذارید یک روز بماند تا عطر و بوی گل خارج نشود.
فردا عصاره گل ها وارد آب شده و می توانید آن ها را آبکش کنید. موقع آبکش کردن فقط آن ها را از صافی رد کنید. اصلا با دست فشارشان ندهید، چون باعث بد رنگی شربت می شود. عصاره به دست آمده را روی گاز بگذارید، شکر را داخل آن بریزید و صبر کنید تا قوام بیاید.
بعضی ها قبل از برداشتن شربت از روی حرارت چند قطره جوهر ...

0 نظرات: