خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

کشف گور دسته جمعی در سوریه +عکس


«شورای مدنی رقه» اعلام کرد که در جریان کاوش های خود توانسته یک گور دسته جمعی بازمانده از دوره داعش را با 200 جسد کشف کند.
به گزارش جام جم آنلاین از فارس، بیش از ۲۰۰ جسد بازمانده از دوره داعش در شهر رقه در شمال سوریه، تاکنون از یک گور دسته جمعی کشف شده اند. گروه «بررسی های اولیه» وابسته به شورای مدنی رقه اعلام کرده است که این تعداد جسد را از پادگانی به نام «الطلائع» کشف کرده است.
به نوشته پایگاه خبری عنب بلدی، این گور یکی از بزرگترین گورهای دسته جمعی است که تا کنون کشف و تا بدین لحظه ۲۰۰ جسد در آن یافت شده است. کاوش در پادگان «الطلائع» از ۱۳ ژوئن گذشته آغاز شده و حفاری ها کماکان ادامه دارد.
پایگاه خبری «انها» نیز نوشته است که گروه «بررسی های اولیه» از زمان آزادی شهر رقه تا کنون توانسته ۴۷۰۰ جسد را از گورهای دسته جمعی کشف کند که برخی اجساد مربوط به تروریست های داعش هستند.
طبق اعلام پزشکی قانونی، برخی از اجساد بدون سر هستند، در حالی که لباس نارنجی بر تن دارند. همان لباسی که تروریست های داعش به هنگام اعدام تن افراد می کردند. جسد سه زن سنگسار شده نیز در این گور دسته جمعی یافت شده است.
گروه «بررسی اولیه» که از ابتدای سال ۲۰۱۸ آغاز به کار کرده اکتبر سال گذشته توانست در یک مورد ۱۵۰۰ جسد را در گورستان «الپانوراما» کشف کند.
طبق اعلام گروه موسوم به «شبکه حقوق بشر سوریه» بیش از ۲۳۲۳ شهروند غیر نظامی در جریان عملیات آزادسازی رقه کشته شده اند که از این تعداد ۵۴۳ نفر کودک و ۳۴۶ تن دیگر زن بودند.

0 نظرات: