خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مقام ايرانى: نفتكش بريتانيايى توقيف شده هم اكنون در بندرعباس است

يك مقام مسئول ايرانى شنبه 20 ژوئيه از انتقال نفتكش بريتانيايى توقيف شده به بندرعباس خبر داد.

خبرگزارى فارس ايران به نقل از يک مقام مسئول اين كشور گزارش داد كه نفتكش بريتانيايى "stena impero" روز جمعه قبل از توقيف شدن با يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده است.
در همين رابطه ايران اعلام كرد، پرسنل و خدمه اين نفتكش كه تعداد آنها 23 نفر است هم اكنون در بندرگاه شهر بندرعباس هستند و تا پايان تحقيقات بر روى عرشه اين نفتكش خواهند ماند.
از سويى، مديركل اداره بنادر و دريانوردى استان هرمزگان گفت: «نفتكش به يک قايق صيادى ايرانى برخورد كرده بود... و هنگامى كه قايق صيادى نداى كمک فرستاده بود، نفتكش بريتانيايى به آن بى‌توجهى كرد».
وى در ادامه افزود: «نفتكش هم اكنون در بندرعباس است و تمامى پرسنل و خدمه اين نفتكش كه تعداد آنها 23 نفر است تا پايان تحقيقات بر روى عرشه اين نفتكش خواهند ماند».
سپاه پاسداران ايران شامگاه جمعه 19 ژوئن اعلام كرد که نفتكش بريتانيايى stena impero را هنگام عبور از تنگه هرمز «مصادره» كرده است.
از سويى ديگر شرکت بریتانیایی حمل و نقل دریایی «نوربولک» شامگاه جمعه 19 ژوئیه اعلام کرد که ایران کشتی نفت‌کش این شرکت با نام «مسدار» که در تنگه هرمز توسط عناصر سپاه پاسداران ربوده شده را آزاد کرد.

0 نظرات: