خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

زمین گیر شدن کشتی های ایرانی در برزیل

دو کشتی جمهوری اسلامی به دلیل تحریم های آمریکا در برزیل زمین گیر شده اند.
به گزارش اسپوتنیک، دو کشتی ایرانی که حامل محصولات صادراتی هستند، طی یک ماه اخیر در انتظار دریافت سوخت در بندر پاراناگوا واقع در جنوب ایالت پارانا لنگر انداخته اند.
شرکت پتروب، شرکت Petrobas ،
شرکت نفتی دولتی برزیل از تامین سوخت این کشتی ها خودداری کرده و این تصمیم را یک تصمیم تجاری خواند و این فرصت را در اختیار شرکت های دیگر گذاشت در حالی که تا کنون هیچ شرکت اقدامی در این زمینه صورت اده است.
خبرگزاری اسپوتنیک در این خصوص با سرویس خبری این بندر ارتباط برقرار کرد و اعلام شد که این وضعیت همچنان باقی خواهند ماند و هیچگونه مجوزی تا کنون صادر نشده است. این موضوع به دادگاه فدرال ارائه شده است، چرا که شرکت برزیلی Eleva که مسئول این حمل و نقل را برعهده دارد، ادعا می کند که کالاها در شرکت هایی که تحت تحریم نیستند خریداری شده و کشتی ها به طور قانونی وارد این کشور شده اند.
راکل دوج، دادستان کل برزیل، به حمایت از شرکت Petrobas پرداخت، زیرا سوخت گیری ممکن است به روابط دیپلماتیک استراتژیک کشور آسیب برساند.


0 نظرات: