خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آرژانتین حزب‌الله لبنان را «سازمانی تروریستی» اعلام و اموالش را بلوکه کرد

مقامات بوئنوس آیرس پنج‌شنبه 18 ژوئیه اموال حزب الله لبنان را بلوکه کرده و این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را که متهم به دست داشتن در دو حمله در خاک آرژانتین است عملا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز مقامات این کشور در بیست و پنجمین سالگرد انفجار در مرکز یهودیان آرژانتین در بوئنوس آیرس که منجر به کشته شدن 85 تن شد، در بیانیه‌ای بلوکه کردن اموال حزب الله لبنان را اعلام و این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را عملا به فهرست سازمان‌های تروریستی افزود.
دولت آرژانتین، ایران و حزب الله لبنان را به دست داشتن در این حملات متهم می‌کند اما آنها این اتهامات را نفی و مسئولیت این حملات را بر عهده نمی‌گیرند.
از سویی مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا یکی از شرکت‌کنندگان در مراسم امسال سالگرد انفجار در مرکز یهودیان در بوئنوس آیرس است.
مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین هفته گذشته متعهد شد قانونی را به امضا برساند که طبق آن آرژانتین اولین کشور در آمریکای لاتین خواهد بود که حزب الله لبنان را به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کند.
انفجار در مقر مرکز یهودیان اسرائیلی- آرژانتینی در 18 ژوئیه سال 1994 تاکنون بزرگترین حمله تروریستی در تاریخ آرژانتین به شمار می‌رود که تا کنون در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور اتفاق افتاده است.

0 نظرات: