خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

سرکوب بی حجابی؛ ببینید کار به کجا کشیده!

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفته: برخی موارد مانند «حجاب دیگران را گزارش دهید»، موجب پرونده‌سازی برای شهروندان می شود.
احمد مسجدجامعی امروز اظهار داشت: این نوع طرح‌ها موجب سوء‌استفاده برخی شهروندان و پنهان شدن متخلف پشت این طرح‌ها می شود. این موارد تنها تلاش برای اجرای قانون نیست بلکه نوعی پرونده‌سازی است. برای مثال خانمی با خودرو در خیابان یک طرفه به طور خلاف حرکت می‌کرد که موجب تذکر خانم دیگر شد؛ فرد متخلف تذکر دهنده را تهدید کرد که حجاب تو را به نیروی انتظامی گزارش خواهم کرد!

راه‌اندازی صفحه در اینستاگرام برای دریافت گزارش‌ بی‌حجابی
رژیم اسلامی حاکم بر ایران تبعیض علیه زنان را به عنوان شعاری برای اهداف و برنامه هایش مشخص کرده است و از سرکوب زنان به عنوان مهمترین ابزار برای اعمال دیکتاتوری در جامعه استفاده میکند. آنها حجاب اجباری را به مثابه ابزاری برای محدود و کنترل کردن زنان می دانند به این دلیل که آزادی زنان به معنی پایان حکومت آنان است. بنابراین قانون پوشش زنان در جمهوری اسلامی مسئله ای امنیتی است. حکومت ملایان از همان بدو بنیانگذاری، پایه هایش بر سرکوب ،بویژه در مورد زنان با شعار ”یا روسری یا تو سری” ظاهر شد. این رژیم با بنا نهادن یک فرهنگ بنیادگرایانه به اداره جامعه پرداخته است. به موازات آن هم به آنچنان سرکوبی علیه زنان مبادرت کرده است که در هیچ کجای دیگر نظیر آن دیده نمیشود.
کانال رسمی دادسرای ارشاد تهران راه‌اندازی شد
خبرگزاری حکومتی تسنیم: کانال رسمی دادسرای ارشاد تهران در پیام‌رسان‌های داخلی و اینستاگرام برای دریافت گزارش‌های مردمی هنجارشکنی راه‌اندازی شد.
سرپرست دادسرای ارشاد از شهروندان دلسوز و اخلاق‌مدار تهرانی خواسته است که در راستای مقابله با برخی تلاشها برای ضربه به بنیان خانواده، با مشاهده هرگونه کشف حجاب یا اقدامات هنجارشکنانه در خودرو، کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره‌خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و...، اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا، انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی، موضوع را پس از جمع‌آوری مستندات لازم، به شماره 09054309484 در پیام‌رسان‌های بله، سروش، ایتا و... ارسال کنند.

مطهری هم به "آتش به اختیاران" پیوست
عضو فراکسیون موسوم به امید مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انتظامی باید با نصب دوربین‌هایی در سطح شهر، زنان بدحجاب را پیدا، بازداشت و به سرعت مجازات کند چرا که این به معنی ایجاد بی نظمی در کشور است.
علی مطهری درباره انتشار برخی کلیپ‌ها از بی‌قانونی در کشور در حوزه حجاب و عفاف، اظهار داشت: ممکن است ده یا یازده مورد در کشور به صورت محدود این موارد وجود داشته باشد اما همان مقدار هم مناسب نیست.
وی افزود: تعداد اینها در کشور خیلی ناچیز و کم است و به حساب نمی‌آید؛ اکثریت قریب به اتفاق مردم و خانم‌ها حجاب را پذیرفته‌اند و قبول دارند و تعداد بسیار اندکی هستند که ممکن است رعایت نکنند اما پر سر و صدا هستند و دارند دست و پا می زنند.
مطهری بر همین اساس اضافه کرد: وزارت کشور باید با هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم و امنیت کشور برخورد قاطع داشته باشد و به وسیله دوربین‌هایی که وجود دارد اگر کسانی با خانم محجبه‌ای رفتار ناشایستی داشتند آنها را شناسایی کرده و مجازات کند.
این نماینده مجلس افزود: البته وظیفه اصلی با مردم است، مردم هم اگر با چنین پدیده‌ای مواجه شدند باید با آنها برخورد کنند یعنی خود مردم (آتش به اختیاران) باید وارد میدان شوند و همینطور هم می شود.
فیلم زیر: پاسخ یک هموطن با حجاب به خامنه ای و مطهری
بد حجابی عامل بروز سیل و زلزله است
دادستان کل جمهوری اسلامی می گوید زنان بی حجاب موجب بروز فاجعه سیل و وقوع زلزله در کشور شده اند و برخورد با آنان امری ضروری است و باید مبارزه با بدحجابی با قاطعیت بیشتر ادامه یابد.
آخوند محمد جعفر منتظری، “بدحجابی و بی‌حجابی” را خط قرمز نظام نامید و گفت: دستگاه قضایی اجازه بی‌حجابی در کشور را نمی‌دهد، زیرا باعث بروز سوانح طبیعی مانند سیل و زلزله می شود....

0 نظرات: