خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

برخورد با جوانان بیكار كه در پیاده‌رو موسیقی...

فرماندار دولت تدبیر و امید در تهران مدعی شد: گروه‌های موسیقی که در خیابان‌ها اقدام به اجرای موسیقی می‌کنند برای فعالیتشان باید مجوز داشته باشند!
عیسی فرهادی در مورد فعالیت موسیقی‌های خیابانی و
افرادی که در مبادی ورودی و خروجی متروها اقدام به اجرای موسیقی زنده می‌کنند اظهار کرد: هرگروه موسیقی و کنسرتی که قصد فعالیت در سطح شهر را دارد باید از وزارت ارشاد و دستگاه های مربوطه مجوز داشته باشد. فرماندار تهران تصریح کرد: موسیقی‌های خیابانی به نحوی تبدیل به تکدی گری نوین شده است و برای برخی مردم و خانواده‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند. اگر این گروه‌های موسیقی مجوز نداشته باشند کارشان غیرقانونی است.
بهارنیوز: جناب فرماندار دولت تدبیر و امید (كه در دولت احمدی‌نژاد نیز معاون استاندار تهران و استاندار البرز بود!)، كه اینگونه به راحتی امر به مقابله تلویحی با سیل جوانان بیكار اما با استعداد ایرانی می‌كند توضیح نداده كه دولت متبوعش برای میلیون‌ها جوان ایرانی كه با وجود داشتن مدارك تحصیلی عالی، از بیكاری رنج می برند و برای امرار معاش ناچارند به لطایف‌الحیل از طریق مسافركشی، خوانندگی در خیابان‌ها و ... درآمد‌ی حداقلی كسب كنند، چه كاری كرده است جز دادن وعده و شعارهای توخالی؟
اینكه گروه‌های دو سه نفره از جوانان بیكار اما با استعداد، در پیاده‌روها اقدام به نواختن موسیقی می‌کنند و خود مردم (و نه دولتی‌ها) برای تشکر و قدردانی از هنرنمایی و تلاش آنان، مبالغی را در داخل ظرف یا کیفی که آن گروه جلوی محل کارشان قرار داده‌اند، می‌اندازند، چه تنگنایی برای دولتمردان تدبیر و امید!! ایجاد می‌كنند كه استارت برخورد قهری با آنان را كلید می‌زنند؟

0 نظرات: