خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

۱۰ سال حبس برای ارسال فیلم کشف حجاب

رییس دادگاه انقلاب تهران اعلام کرده کسانی ک
ه برای گرداننده کمپین "چهارشنبه‌های سفید"، فیلم‌های حاوی "کشف حجاب" ارسال کنند، با مجازات "یک تا ده سال حبس" روبرو خواهند شد.
موسی غضنفر آبادی گفته: «با توجه به قرارداد همکاری علی‌نژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند، مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برای‌شان در نظر گرفته می‌شود.»
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز روز چهارم مرداد ارسال فیلم برای مسیح علی‌نژاد را "جرم" دانسته و در توییتر نوشته بود که این اقدام می‌تواند "حبس طولانی‌مدت" در پی داشته باشد.
مسیح علی‌نژاد در واکنش به این امر گفته بود این اظهارات "آپارتاید جنسی و نقض حقوق زنان است." او اضافه کرده بود از "همه راه‌های موجود بین‌المللی و پاسخگو کردن وی [دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر] و سایر کسانی که با عنوان آمر به معروف و ناهی منکر، حقوق اولیه زنانی را که از قوانین حجاب نافرمانی می کنند" استفاده خواهد کرد.

0 نظرات: