خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ببینید چه بلایی بر سر این زن بی پناه آوردند

ببینید چه بلایی بر سر این زن بی پناه آوردند

خبرگزاری هرانا – نازنین زاغری رتکلیف، زندانی سیاسی بند زنان زندان اوین به بخش روان‌درمانی بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شده است. خانم زاغری از تاریخ ۲۵ خردادماه به مدت ۲ هفته دست به اعتصاب غذا زده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، نازنین زاغری شهروند ایرانی بریتانیایی از زندان اوین به بخش روان پزشکی بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شده است.
ریجارد رتکلیف گفته است که همسرش روز دوشنبه به بیمارستان منتقل شده و در آنجا زیر نظر سپاه پاسداران است.
انتقال وی به بیمارستان در پی اعتصاب غذای ۱۴ روزه خانم زاغری رتکلیف روی داده است.
بر اساس این گزارش پدر خانم زاغری گفته است که او روز سه شنبه سعی کرده در بیمارستان به عیادت دخترش برود اما اجازه دیدن او را پیدا نکرد و افزود نازنین اجازه تماس با خانواده را نداشته است.
در این گزارش به نقل از کمپین آزادی نازنین زاغری آمده است که خانم زاغری پیش از انتقال به بیمارستان به بستگانش گفته بود: “وقتی به ایران آمدم تا پدر و مادرم را ببینم سالم و سرحال بودم. سه سال و اندی بعد به یک کلینیک سلامت روانی منتقل می شوم. به من نگاه کنید – سر از بیمارستان روانی درآوردم. باید مایه سرافکندگی باشد”.
همچنین ریجارد رتکلیف گفته است: “نازنین امیدوار بود که اعتصاب غذایش مقام های ایرانی را تکان دهد و معلوم است که این طور شده. امیدوارم انتقال او به بیمارستان باعث شود معالجه و مراقبت لازم را دریافت کند، هرچند اعتمادی ندارم که چه فشارهایی ممکن است پشت درهای بسته وارد شود. بی خبری آدم را عصبی می کند”.

علنا گفتند برای آزادی نازنین باج می خواهند
در حالیکه ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری نیز مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن اعتصاب غذا کرده، ملاقات هفتگی نازنین زاغری با دخترش به دلیل اعتصاب غذای او لغو شده است.
اعتصاب غذای ریچارد رتکلیف هر روز بازتاب گسترده‌تری در رسانه‌ها و مطبوعات بین‌المللی پیدا می‌کند. رسانه‌ها و مطبوعات انگلیس که از روز نخست این ماجرا را دنبال می‌کند، توجه شهروندان بسیاری در این کشور را به پرونده نازنین زاغری-رتکلیف جلب کرده‌اند.
نازنین زاغری نوروز سه سال پیش برای دیدار با خانواده‌اش به ایران سفر کرده بود اما هنگام خروج از فرودگاه خمینی، بازداشت شد. مقام های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی گفته‌اند دادگاه او را به اتهام جاسوسی محکوم به حبس کرده اما نازنین زاغری این اتهام را رد می‌کند.
حساب کاربری که در توییتر در مورد وضعیت نازنین زاغری-رتکلیف اطلاع‌رسانی می‌کند، امروز نوشته است: "مقامات ایران ملاقات هفتگی نازنین با دخترش گابریل را به دلیل اعتصاب غذای او لغو کرده‌اند".
نازنین زاغری از ۲۵ خرداد (پانزدهم ژوئن) روز تولد دخترش در اعتراض به "بازداشت ناعادلانه" خود بار دیگر دست به اعتصاب غذا زده است. ریچارد رتکلیف، همسر او نیز در لندن، مقابل ساختمان سفارت جمهوری اسلامی اعتصاب غذای تر کرده است.
این زوج در داخل و بیرون زندان از ده روز پیش تنها مایعات می‌نوشند. ریچارد رتکلیف به کمپین حقوق بشر گفته است برای اینکه "بتوانم معنای یک اعتصاب واقعی را به مردم نشان دهم دست به اعتصاب غذا زدم".
عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیرخارجه جمهوری اسلامی در واکنش به بازتاب گسترده اعتصاب غذای نازنین زاغری در زندان اوین و همسرش ریچار رتکلیف مقابل در لندن گفته است "دولت انگلیس چهل سال است به مردم ایران بدهکار است. قوه قضائیه جمهوری اسلامی هرگز تحت تأثیر چنین شانتاژهایی قرار نخواهد گرفت و متهمین به جرایم جاسوسی باید دوره محکومیت خود را طی کنند.
عراقچی خواهان بازپرداخت فوری این بدهی شد و گفت: امتناع دولت انگلیس از این امر با هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی نیست.
به گزارش دویچه وله، این ماجرا مربوط به پرونده طلب ایران از انگلیس بابت پول یک قرارداد نظامی بین دو کشور است که در دوران پیش از انقلاب بسته و پرداخت شده بود.

0 نظرات: