خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دونالد ترامپ بار دیگر به تهران هشدار داد که «مواظب باشد»

رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید «ایران کارهای بد بسیاری می‌کند و بهتر است مواظب باشد».
دونالد ترامپ این گفته‌ را روز سه‌شنبه در مقابل خبرنگاران و در آغاز دیدار با امیر قطر در کاخ سفید ابراز داشت.
رئیس‌جمهوری ایالات متحده طی روزهای گذشته و در پی اعلام کاهش عمل به تعهدات برجامی از سوی ایران هشدارهای مشاب
هی را مطرح کرده بود.
واشینگتن بیش از یکسال پیش با ناقص خواندن برجام، آن را ترک و تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران را بازگرداند.
با این حال آمریکا از اقدامات اخیر تهران در افزایش ذخیره اورانیوم غنی شده و همچنین افزایش سطح غنی‌سازی به ۴.۵ درصد انتقاد کرده و آن را «باج‌گیری هسته‌ای» خوانده است.
آژانس روز دوشنبه با ارائه گزارشی به شورای حکام این نهاد، ادعای ایران را تایید کرد.
تهران می‌گوید این اقدامات و تهدیدات مرحله به مرحله را در واکنش به خروج آمریکا از برجام و برای بهره‌مند شدن از منافع برجام در پیش گرفته است و اگر طرف‌های برجامی بویژه اروپایی‌ها به تعهدات‌شان در این زمینه عمل کنند، اقداماتش قابل برگشت است.

در همین حال، در مذاکرات روز سه‌شنبه دونالد ترامپ با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، قرار است درباره موضوع خرید هواپیماهای محصول شرکت بوئینگ توسط دوحه مذاکره شود.
دونالد ترامپ در این زمینه گفت قطر می‌خواهد در آمریکا سرمایه‌گذاری فراوانی انجام دهد و از ایالات متحده هواپیماهای مسافربری و تجهیزات نظامی بخرد.
کاخ سفید هم گفت که مذاکرات دو رهبر روی همکاری‌های نظامی، مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم و سایر تحولات منطقه متمرکز خواهد بود.

0 نظرات: