خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

بریتانیا یک کشتی جنگی دیگر به تنگه هرمز اعزام می‌کند

بریتانیا روز جمعه 12 ژوئیه 2019 اعلام کرد در چارچوب یک برنامه از پیش تنظیم شده، همزمان با افزایش تنش‌ها با ایران در پی توقیف یک نفت‌کش ایرانی در جبل‌الطارق، یک کشتی نظامی دیگر
به منطقه اعزام می‌کند.
جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا در گفت‌وگویی تلویزیونی با تاکید بر اینکه کشورش خواهان افزایش تنش با ایران نیست، گفت: «کشتی جنگی دانکن را در چارچوب برنامه حضور نظامی بلندمدتمان، به منطقه خلیج می‌فرستیم.»
هانت در ادامه گفت که بریتانیا و همپیمانانش خواهان درگیری نیستند و برتانیا خواهان اجتناب از بالاگرفتن تنش‌ها با ایران، که ممکن است خطرناک باشد، است.
وزیر امور خارجه بریتانیا تاکید کرد: «به همراه شرکای بین‌المللی‌مان به حمایت از حرکت کشتی‌هایی که از این تنگه حیاتی می‌گذرند، ادامه می‌دهیم.»
به گفته یک سخنگوی دولتی بریتانیا، کشتی دانکن که متعلق به نیروی دریایی سلطنتی بریتانیاست، در منطقه مستقر می‌شود تا حضور امنیتی مداوم و مستمر را تضمین کند. کشتی مونتروز نیز برای انجام تعمیرات و تغییر نیروهای حاضر در آن، توقف خواهد کرد.
پیش از آن سخنگوی ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا گفته بود که گفتگوها میان ایالات متحده و بریتانیا برای تقویت حضور نظامی در خلیج ادامه دارد.
سخنگوی نخست‌وزیر ادامه داد: «با آمریکا درباره تقویت حضورمان در منقطه و در سایه تهدیداتی که اخیرا دریانوری با آن مواجه شد، گفتگو می‌کنیم.»
با بالا گرفتن تنش میان تهران و لندن در پی توقیف یک نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق، لندن اعلام کرد قایق‌های ایرانی کوشیدند نفت‌کش بریتیش هیریتج متعلق به شرکت بی‌پی را در تنگه هرمز توقیف کنند.

0 نظرات: