خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وقوع زلزله نسبتا قوی در مسجد سلیمان؛

وقوع زلزله نسبتا قوی در مسجد سلیمان؛ کشته

‍‍منابع خبر اعلام کردند زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. لرزش زمین در اهواز و برخی از شهرهای خوزستان نیز احساس شد. گفته شده در کویت هم این زلزله احساس شده است.
زلزله مسجد سلیمانِ خوزستان در برخی مناطق شهری اصفهان و شهرضا نیز احساس شد. ساکنان ساختمان های بلند مرتبه در این مناطق تکان ها را احساس کردند.
در پی زلزله ۵.۷ ریشتری امروز، چهار زمین‌لرزه دیگر نیز مسجدسلیمان خوزستان را لرزاند.
زمین‌لرزه‌های مسجدسلیمان تاکنون دستکم ۱ کشته و ۴ مصدوم برجای گذاشته است و موجب‌ تخریب ساختمان‌ها شده است.
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: زلزله ۵.۷ ریشتری دقایقی پیش بین ایذه و مسجد سلیمان رخ داده است.

زلزله؛ فاجعه در کرمانشاه هم ماندگار شد
فیلم زیر: زلزلەزدەھا یکبار قربانی زلزلە و اکنون ھم قربانی استبداد سیاە آخوندی شدەاند. وعدەھای نظام دروغ از آب درآمد و زلزلەزدەھا دریافتەاند کە تا پایان حکومت ننگین ولایت فقیه بە حقوق خود نمیرسند.
منصور امان: این خبر که وعده حاکمیت برای بازسازی شهرها و روستاهای زلزله زده کرمانشاه در شهریور ماه عملی نخواهد شد، کمتر کسی را شگفت زده می کند. بیرق سیاه این دست قول و قرارهای بی سرانجام در هر گوشه زلزله زده، سیل زده و جنگ زده کشور به زمین کوفته شده و در باد مردُم ستیزی حاکمان به چهره توده شلاق می زند؛ حاشیه نشینی زلزله زدگان بم ۱۵ سال پس از وقوع زلزله و ویرانی خُرمشهر ۳۱ سال پس از پایان جنگ تنها دو نمونه از تدبیری است که نظام حاکم، رنج دیدگان را به آن بشارت داده.
آنچه که بر سر زلزله زدگان کرمانشاه می آید، یک روایت مُکرر است. در ایران زیر یوغ مُلاها، فاجعه طبیعی یا دست ساز انسان هر جا که پا گذاشته، ماندگار شده و بر سرنوشت قُربانیانش حُکم رانده است. رژیم ولایت فقیه هیچ خشت افتاده ای را هیچ کُجا بر خشت نگذاشته و دستی به مدد به فروافتادگان برنیاورده است. او آنها را تحقیر کرده، به تاراجشان برده و به حال خویش رهایشان کرده تا به پایان برسند و فاجعه پایان یابد.
این اما انتهای داستان نیست، صورت حساب خرمشهر و ورزقان، رودبار و منجیل، بم و ورزقان، اهواز و آق قُلا، گُلستان و ماسوله و نیز کرمانشاه گشوده باقی مانده و جامعه از "نظام" بهای اشک و رنج و مرگی که به بار آورده را تا آخرین صنار خواهد ستاند.

0 نظرات: