خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

جایزه 7 میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک فرمانده حزب‌الله

ایالات متحده آمریکا جمعه 19 ژوئیه ضمن تحریم یکی از فرماندهان حزب‌الله لبنان و افزدون نام او به فهرست عوامل تروریستی، 7 میلیون دلار جایزه برای دریافت اطلاعاتی درباره او تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، وزارت خزانه‌داری آمریکا ضمن تحریم یکی از فرماندهان حزب‌الله به اتهام طرح‌ریزی حملات بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین، او را در فهرست عوامل تروریستی قرار داده و 7 میلیون دلار جایزه برای دریافت اطلاعاتی درباره او تعیین کرد.
واشینگتن این فرمانده حزب‌الله را که سلمان رؤوف نام دارد «مغز متفکر» طرح‌ریزی انفجار مرکز یهودیان در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین در سال 1994 معرفی کرده است.
دولت آمریکا مبلغ 7 میلیون دلار برای شخصی که اطلاعاتی درباره سلمان رؤوف ارائه بدهد، جایزه اختصاص داده است.
از سویی مقامات بوئنوس آیرس پنج‌شنبه 18 ژوئیه در بیست و پنجمین سالگرد انفجار در مرکز یهودیان آرژانتین در بوئنوس آیرس که منجر به کشته شدن 85 تن شد، اموال حزب‌الله لبنان را بلوکه کرده و این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را که متهم به دست داشتن در دو حمله در خاک آرژانتین است عملا به فهرست سازمان‌های تروریستی افزودند.
مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین هفته گذشته متعهد شد قانونی را به امضا برساند که طبق آن آرژانتین اولین کشور در آمریکای لاتین خواهد بود که حزب‌الله لبنان را به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کند.
از طرفی لوئیس آلماگرو، دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی از رهبران کشورهای عضو این سازمان خواست تا همگام با مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین، حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند.
لوئیس آلماگرو روز پنج‌شنبه 18 ژوئیه در نشست شورای دائم سازمان کشورهای آمریکایی که 35 عضو دارد، درخواست کرد حزب‌الله لبنان از سوی همه اعضای این سازمان در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده شود. کشورهای آمریکا، کانادا و آرژنتین که عضو این سازمان هستند، پیش از این دست به این اقدام زده بودند.

0 نظرات: