خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

امام جمعه تهران: تا 20 درصد و بالاتر غنی‌سازی می‌کنیم و ملاحظه هیچ‌کس را نمی‌کنیم

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران روز جمعه 12 ژوئیه 2019 گفت که کشورش تصمیم گرفته به غنی‌سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد و بالاتر بپردازد و «ملاحظه هیچ کس» را نکند.

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت که با گذشت یک سال اروپایی‌ها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده و تابع آمریکا شدند و با «تحریم‌های ظالمانه» آمریکا همراهی کردند.
او گفت که غنی‌سازی گامی است که در داخل کشور درباره آن «متفق علیه» است و «ایران تصمیم دارد که غنی‌سازی را بالا ببرد تا 20 درصد و هر مقدار که لازم داریم و ما ملاحظه هیچ‌کسی را نخواهیم کرد.»
علیرضا اعرافی، امام جمعه قم نیز با اشاره به جلسه فوری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به درخواست آمریکا برگزار شد، ادعا کرد: « سرشان دوباره به سنگ خورد و همه وجدان های بیدار حق را به ایران اسلامی می دهند.»‌
او آمریکا و اسرائیل را تهدید کرد که « شعله‌های خشم امت اسلام همه شما خیانت کاران را در بر خواهد گرفت و در کام خود فروخواهد برد.»
در نماز جمعه هفته گذشته تهران نیز موضوع «نابودی اسرائیل» مطرح شده و محمد علی موحد کرمانی گفته بود: « اگر [ایران] بخواهد به کشوری مثل اسرائیل حمله کند، کافی است نیروگاه اتمی اسرائیل را بزند. در این صورت اسرائیل توسط خودش با بمب‌های هسته‌ای که دارد چندبار شخم زده خواهد شد».
موضوع توقیف نفت‌کش ایرانی در جبل‌الطارق، موضوع دیگری بود که اکثر سخنرانان نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران به آن پرداختند. خطیب نماز جمعه قم خطاب به بریتانیا گفت: « شما یک زمانی دزد سرگردنه آبراه های جهان بودید و هزاران پرونده زشت از شما ثبت شده است؛ این دوره تمام شده است و ملت‎های آزاده و نظام اسلامی هرجا که دست جنایت باز کنید دست های شما را قطع خواهد کرد.»
علی فروغی، امام جمعه اردبیل توقیف نفت‌کش ایران را « دزدی دریایی» توصیف و مدعی شد که این موضوع « عرصه دیگری از شکست و پشیمانی غرب خواهد شد.»
a

0 نظرات: