خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دانشجوی استرالیایی در کره‌ شمالی ناپدید شد

مقام‌های استرالیا گفته‌اند یک دانشجوی اهل این کشور در کره شمالی «ناپدید» شده است و آن‌ها به دنبال بررسی صحت اخبار مربوط به بازداشت او هستند.
به گزارش صدای آمرکیا به نقل از رویترز، الک سیگلی یک دانشجوی ۲۹ استرالیایی است که در کره شمالی زن
دگی می‌کند. او از روز سه‌شنبه ناپدید شده است.
خانواده سیگلی اعلام کرده‌اند که فرزندشان از روز سه‌شنبه ۲۵ ژوئن (۴ تیر) به وقت استرالیا، تماسی از طریق اینترنت با آن‌ها نداشته است. اتفاقی که این خانواده عجیب توصیف کرده‌اند.
با این حال خانواده سیگلی گفته است که نمی‌تواند خبر بازداشت او را تایید کند.
مقام‌های دولت استرالیا گفته‌اند که پرونده ناپدید شدن این فرد را جدی گرفته و در تلاش هستند تا وضعیت او را مشخص کنند.
دولت کره‌شمالی پیشتر هم برخی شهروندان خارجی را در این کشور بازداشت کرده بود. از جمله «اتو وارمبیر» دانشجوی دانشگاه ویرجینیا که سال ۲۰۱۶ در سفری توریستی به کره شمالی، به اتهام «تلاش برای سرقت یک پوستر دولتی» بازداشت و به ۱۵ سال حبس همراه با کار اجباری محکوم شد.
وی که از وضعیت جسمی و روحی خوبی برخودار نبود، اواخر بهار سال گذشته در حالی که در کما بود، آزاد شد و به ایالات متحده بازگشت، اما یک هفته بعد در بیمارستانی در ایالت اوهایو درگذشت. وی هنگام مرگ ۲۲ سال داشت.

0 نظرات: