خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اعزام تفنگدار؛ هشدار مقام انگلیسی به پاسداران

کارکنان و ملوانان نجات یافته یکی از نفتکش‌های آسیب دیده در حملات اخیر با پروازی از بندرعباس وارد دبی شدند.
شبکه فاکس‌ نیوز گزارش داد که قایق های مسلح سپاه پاسداران این افراد را به‌زور از یک کشتی تجاری تحویل گرفتند و به ایران منتقل کردند.
از سوی دیگر عربستان: نیز رژیم ایران را مسئول حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان دانست و خواستار واکنش قاطع جامعه جهانی شد.
در همین حال اعلام شد که ارتش انگلیس برای دفاع از کشتی های نظامی در خلیج فارس شماری از تفنگداران دریایی خود را به منطقه اعزام می کند.
 روزنامه ساندی تایمز به نقل از منابع خود نوشت که گردان های تفنگداران دریایی ازگردان ۴۲ام نیروهای ویژه واکنش سریع تشکیل می شوند و در ناوهای جنگی در خلیج فارس مستقر خواهند شد.
این منبع نوشت که دولت انگلیس، سپاه پاسداران را در حمله به نفت کش ها مقصر می داند که همین امر باعث بروز تنش در روابط لندن و تهران شده است.
معاون وزیر دفاع انگلیس امروز در اظهاراتی هشدارآمیز گفت: رژیم ایران باید بداند که انگلیس در حفاظت از منافع خود در منطقه خلیج فارس مصمم است.

ارزیابی تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل
خلیج فارس یک گام دیگر به احتمال بروز جنگ نزدیکتر می شود
جمع بندی رویدادهای شبانه روز گذشته، این ارزیابی را تقویت می کند که بحران در حوزه خلیج فارس گسترده تر می شود و انزوای رژیم ایران عمیق تر می گردد و دیوارۀ بلند بن بستی که رژیم به آن رسیده، بیش از پیش بلند و غیرقابل عبور به نظر می رسد.
امیرنشین های عرب حوزه خلیج فارس هر روز با صدای بلندتری حکومت ایران را به مسؤولیت آسیب رسانی به نفتکش ها، در هر دو مورد این هفته و چند هفته پیش متهم می سازند و خواهان پیگیری آن و مجازات آمران و عاملان حوادث هستند.
بریتانیا اعلام داشته که نیروی نظامی به منطقه می فرستد. با آن که ادعا می کنند که این اقدام برای آموزش دادن سربازان انگلیسی است، ولی آشنایان امور می گویند که قصد واقعی حفاظت از کشتی های بازرگانی و نفتکش های وابسته به بریتانیا می باشد.
ایالات متحده هنوز در حال مطالعه اوضاع و بررسی گام های بعدی خود می باشد و هنوز تصمیمات عملی اعلام نکرده است. ولی این امر نشان عقب نشینی نیست، بلکه دولت پرزیدنت ترامپ می خواهد با سنجیدگی بیشتری برنامه ریزی کند.

0 نظرات: