خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای سوادکوه، ساوجبلاغ و خمینی شهر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.
‌به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد، دو کارگر معدن بر اثر گازگرفتگی در معدن ذغال سنگ شهرستان سوادکوه جان باختند.
مسئول روابط عمومی مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: “این حادثه ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح امروز در تونل شماره ۷ معدن ذغال سنگ سوادکوه به وقوع پیوست”.
زکریا اشکپور افزود: “این حادثه زمانی اتفاق افتاد که کارگران مشغول تخریب بودند که دو نفر از کارگران بر اثر گازگرفتگی فوت کردند”.
به گفته وی نیروهای اورژانس پایگاه جوارم سوادکوه از ابتدای حادثه در محل حضور پیدا کردند و همچنان در حال امداد رسانی هستند.
اشکپور گفت: در این حادثه دو مرد ۴۲ و ۵۰ ساله در اثر استنشاق گازهای داخل معدن، دچار مسمومیت شدید شده بودند که تیم‌های اورژانس پس از ورود به صحنه و بررسی وضعیت مصدومین دریافتند هر دو معدن کار، فاقد هرگونه علائم حیاتی هستند.
سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس مازندران افزود: اقدامات لازم از جمله احیای پیشرفته قلبی ریوی ابتدا در محل حادثه برای این افراد آغاز شد و سپس هر دو معدن کار توسط آمبولانس اورژانس پل سفید و هلال احمر جوارم به بیمارستان شهدای زیراب منتقل شدند، اما ادامه احیاء در بیمارستان بی‌تأثیر بود و این دو کارگر جان خود را از دست دادند.
 سوادکوه یکی از شهرستان‌های استان مازندران می‌باشد.

مرگ یک کارگر در ساوجبلاغ

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی ساوجبلاغ گفت: “برق گرفتگی و سقوط از ساختمان موجب مرگ یک کارگر ساختمانی در این شهرستان شد”.
مهدی فضلی علیشاه روز چهارشنبه افزود: “در پی تماس مرکز اورژانس بیمارستان هشتگرد با پلیس مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی در یک ساختمان نیمه کاره در منطقه چهارباغ ماموران کلانتری بخش چهارباغ برای بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند”.
وی اضافه کرد: “در بررسی های اولیه و تحقیقات از کادر بیمارستان محرز شد که کارگر ۴۰ ساله امروز حین کار در یک ساختمان نیمه کاره پس از برخورد با سیم برق دچار برق گرفتگی شده و پس از دست دادن تعادلش از ساختمان سقوط کرده است”.
فضلی علیشاه گفت: “کارگر پس از سقوط از ساختمان دچار ضربه مغزی و خونریزی از ناحیه سر می شود”.
وی افزود: “بلافاصله عوامل اورژانس در محل حادثه حضور یافته و مصدوم را به بیمارستان منتقل می کنند؛ اما شدت حادثه منجر به مرگ این کارگر ساختمانی شد.
فرمانده انتظامی ساوجبلاغ بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی، جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.
ساوُجبُلاغ یکی از شهرستان‌های استان البرز می‌باشد.
به گزارش صداوسیما، یک کارگر اثر برق گرفتگی در یکی از گلخانه های این شهرستان جان باخت.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی کارگر یکی از گلخانه های این شهرستان مأموران گشت انتظامی این فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند”.
علی جعفری نژاد افزود: “این کارگر ۴۵ ساله بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی و بی احتیاطی، دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داد.
وی گفت: جسد این کارگر به پزشکی قانونی منتقل شد” .

0 نظرات: