خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هشدار مشاور امنیت ملی آمریکا به ایران

رژیم ایران احتیاط و خویشتنداری آمریکا را ضعف تلقی نکند
مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه به سران رژیم تهران هشدار داد که مبادا لغو فرمان حمله تلافی‌جویانه آمریکا را به عنوان ضعف این کشور تعبیر کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان بولتون که برای شرکت در یک همایش امنیتی با حضور مقامات روسی و اسراائیلی در اورشلیم بسر می برذد، گفت: نه رژیم ایران و نه هر نیروی متخاصم دیگر نباید احتیاط و خویشتنداری ایالات متحده آمریکا را یک ضعف تعبیر کند.
مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس خبری مشترکی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل افزود: نیروی نظامی ما آرایش جدید یافته و آماده عمل است.
بولتون افزود: تحریم ها علیه رژیم ایران گزنده هستند و برودی تحریم های بیشتری نیز اعمال خواهند شد. همانط
ور که رئیس جمهور روز گذشته تصریح کرد این تحریمها روز دوشنبه (فردا) علنی اعلام می شوند. گوش به زنگ باشید.
نخست وزیر اسرائیل نیز در این کنفرانس خبری مشترک گفت: زمانی که چند سال قبل در چارچوب توافق هسته ای تحریم ها علیه رژیم ایران از میان برداشته شدند و ده ها میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آنها قرار گرفت، تجاوزگری شان به شکل قابل توجهی افزایش یافت. در آن زمان مقام های آمریکا در حمایت از توافق هسته ای به صراحت استدلال می کردند ورود منابع مالی گسترده به اقتصاد ایران به میانه روی و تعدیل رویکرد تهران منجر خواهد شد. آنها استدلال می کردند که رژیم ایران در وضع جدید روند ملت سازی را شروع خواهد کرد. اما در واقعیت نتیجه ای کاملا مخالف این خواسته محقق شد.
نتانیاهو افزود: تحولات اخیر موضوعی جدیدی نیست و تنها موضوع که برای ما و کسانی که در منطقه خاورمیانه زندگی می کنند تغییر کرده است این است که رژیم ایران با فشارهای بی سابقه اقتصادی مواجه شده است. بنابراین خشنود شدم که روز گذشته پرزیدنت ترامپ گفت فشار بر آنها ادامه خواهند یافت و این فشارها تشدید هم خواهند شد.

افشای پیام پمپئو برای ملاها

مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا ماه گذشته در سفری اضطراری به بغداد با مقامات عراقی گفتگو کرد. هدف اصلی از این سفر شتاب زده همواره پنهان مانده بود. روزنامۀ واشنگتن پست در شمارۀ روز چهارشنبه ١٩ ژوئن به نقل از منابع دولتی آمریکا هدف واقعی از این سفر را فاش کرده است.
به گزارش رادیو فرانسه، مایک پمپئو در دیدارهای خود با رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق پیام روشن و قاطعی برای مقامات رژیم ایران داشته است. او در گفتگوهای خود تاکید کرده که کشته شدن حتی یک سرباز آمریکائی به سبب تحریکات و عملیات نیروهای سپاه پاسداران و یا گروه های مسلح وابسته به آن، با پاسخ نظامی واشنگتن روبرو خواهد شد.
وزیر امور خارجۀ آمریکا در دیدارهای خود با مقامات عراقی تصریح کرده است که از نظر واشنگتن هر اقدامی که منجر به مرگ یک نظامی آمریکائی شود، موقعیت را بکلی تغییر خواهد داد

0 نظرات: