خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران؛ هشدار بزرگترین انجمن کشتیرانی جهان

شورای بین‌المللی دریانوردی بالتیک (بیمکو) بزرگ‌ترین انجمن کشتیرانی در جهان به وخیم‌تر شدن اوضاع در تنگه هرمز و خلیح فارس هشدار داده است. این هشدار پس از حملات اخیر به دو نفتکش ژاپنی و نروژی صورت گرفته است.

اداره دریانوردی نروژی به ناخداها توصیه کرده است که یک فاصله امن از آبهای ایران حفظ کنند و به افزایش گشتها از جمله در بنادر و در عرشه کشتی‌ها فراخوان داد.
رادیو پیام اسرائیل امروز در یک گزارش تحلیلی گفت: واکنش های بین المللی در مورد خرابکاری در نفتکش ها، می تواند برای رژیم ایران یک هشدار باشد. این هشدار، که اگر بخواهند به این گونه یاغیگری ادامه دهند، مورد خشم جهانیان قرار خواهند گرفت، و این اخطار بسیار جدی است.
این منبع افزود: هر اندازه هم که روسیه ادعا کند که ایالات متحده به جمهوری اسلامی هراسی دست زده و اتهامات عنوان شده سندیتی ندارد، و چین در گوشه نظاره کند که چگونه خواهد توانست از این جریان بهره ببرد، ولی دنیا در برابر اقدامات رژیم ایران برای اخلال در صدور نفت، ساکت نخواهد ماند. این، دیگر به جیب همه مردم دنیا مربوط می شود و جهانیان نمی توانند نسبت به آن بی اعتنا باشند.

0 نظرات: