خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

انتقال سیدتوحید قریشی و حمزه درویش به مکانی نامعلوم..

دو زندانی عقیدتی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج به نام‌های سیدتوحید قریشی و حمز در
ویش به مکان نامعلومی منتقل شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام روز شنبه ۱۸ خرداد ماه ۹۸ دو زندانی عقیدتی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج سیدتوحید قریشی و حمز درویش به مکان نامعلومی منتقل شدند.
ساعت دو و نیم بعدازظهر این دو زندانی عقیدتی – سیاسی را به بهانه احضار از سوی دفتر معاونت سلامت زندان حسن قبادی، جهت ملاقات با یکی از کارشناسان اطلاعات رشت به اسم ناصری احضار کردند. پس از اینکه ساعتها آنها را به داخل بند برگشت ندادند که موجب نگرانی سایر همبندی های آنان شد. با پیگیریهای مکرر از طرف زندانیان سالن ۲۱ زندان رجایی شهر کرج به آنها گفته شد که آنها را به بازداشتگاه ۲۰۹ اوین انتقال داده اند اما هنوز اطلاع دقیقی از مکان آنها نیست .
این در حالی ‌است که با وجود گذشت بیش از دو ماه از پایان محکومیت ۵ ساله سیدتوحید قریشی وی آزاد نشده و در بلاتکلیفی به سر می برد.
برای این زندانی عقیدتی پرونده جدیدی به اتهام تبلیغ علیه نظام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست محمد مقیسه گشوده شده که هنوز زمان رسیدگی به این پرونده و اتهامات وارده نامشخص است.

دیگر زندان عقیدتی اهل سنت حمزه درویش بارها نسبت به اتهامات ناروا و نادرست به خود، درخواست دادخواهی کرده و از کارشناسان پرونده در اطلاعات رشت به علت گرفتن اعترافات اجباری و تحت شکنجه، توهین به مقدسات اهل سنت و ناموس و گویش تالشی زبانان شکایت کرده بود.

0 نظرات: