خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مقام آلمانی در تهران: نمی‌توانیم معجزه کنیم

وزیر خارجه آلمان امروز در تهران پس از دیدار با ظریف گفت: برای انجام تعهدات برجامی‌مان تلاش می‌کنیم، اما نمی‌توانیم معجزه کنیم.

به گزارش ایسنا هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف، گفت: در منطقه خاورمیانه شرایط حساس و جدی است و افزایش تنش و خارج شدن آن از کنترل به نفع هیچ کس نیست.
وزیر خارجه آلمان در ادامه هشدار داد: در حال حاضر اینجا (ایران) جنگ نیست و تلاش می‌کنیم این طور بماند.
ظریف هم در پاسخ ادعا کرد که مشکل خاورمیانه سیاست‌های اسرائیل و حمایت آمریکا از آن است.
وزیر خارجه رژیم ملاها در باره سازوکار اروپايی هم گفت: امید ما باید به خدا و توان خودمان باشد.

از وزیرخارجه آلمان استقبال رسمی نشد

وب‌سایت خبری "رویداد ۲۴" پیش تر در اکانت توییتر خود با انتشار فیلم لحظه ورود وزیر خارجه آلمان به تهران نوشت: «وزیر خارجه آلمان بدون اینکه کسی از مقامات وزارت خارجه جمهوری اسلامی از او استقبال کند وارد تهران شده است. وی روز گذشته (یکشنبه ۱۹ خرداد) در امارات اظهاراتی ضد جمهوری اسلامی داشته است.
گفته می شود که وزیر خارجه آلمان برای هشدار اروپا در مورد خروج احتمالی رژیم ایران از برجام به تهران رفته است. وی امروز با ظریف دیدار کرد.
وزیر خارجه ملاها اروپایی‌ها را تهدید کرد
نمایان شدن همسویی بیش‌ از‌ پیش اروپا با آمریکا، در جریان سفر اروپایی رئیس‌جمهور آمریکا، آخرین امیدهای رژیم ملاها به اروپا و برجام اروپایی را به باد داده است.
سایت فرارو در تهران: با وجود گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌ها، اروپایی‌ها اقدامی برای جبران خسارت‌های جمهوری اسلامی انجام نداده و اهداف آمریکایی را به شکلی متفاوت‌تر پیگیری می‌کنند.
حدود یک ماه از تعیین مهلت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی به کشور‌های اروپایی برای جبران خسارت‌های خروج یکجانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گذشته است. اما کشور‌های اروپایی نه تنها برای جبران منافع تهران کاری نکرده‌اند بلکه به تازگی مطالبات واشنگتن را به زبانی دیگر مطرح می‌کنند.
بی‌عملی اروپا در برجام به حدی رسیده است که برخی ناظران، حتی اروپا را شریک آمریکا در اجرای تحریم‌ها علیه حکومت ایران دانستند. الدار ممدوف، دیپلمات سابق لتونیایی، از جمله این ناظران است که طی یادداشتی در وبگاه لوبلاگ، اروپا را اجراکننده عملی تحریم‌ها توصیف کرد.

ظریف اروپایی‌ها را تهدید کرد

محمد جواد ظریف صبح روز یکشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که فردا (دوشنبه) همتای آلمانی شما به تهران خواهد آمد و از دیگر سو در روزهای اخیر شاهد مطرح شدن انتقاداتی از سوی کشورهای اروپایی به تهران هستیم با توجه به این موضوع، چه صحبت‌هایی باید در تهران با وزیر امور خارجه آلمان صورت بگیرد، اظهار کرد: اروپایی‌ها اصلاً در موقعیتی نیستند که به جمهوری اسلامی ایران انتقاد کنند حتی در موضوعاتی که ارتباطی به برجام ندارد.
ظریف در ادامه کشورهای اروپايی را به خروج از برجام تهدید کرد و گفت: بعد از ۶۰ روز اقدامات ما در برجام متناسب با اقدامات طرف های مقابل خواهد بود.
وزیر خارجه ملاها با بیان اینکه سیاست‌های اروپا در منطقه ما چیزی به جز خسارت به همراه نداشته است، گفت: در حال حاضر برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان فروش سلاح به عربستان برای بمباران مردم یمن را متوقف کرده‌اند ولی برخی از آنها (فرانسه) همچنان به این کار ادامه می‌دهند.

سفیر فرانسه را از ایران اخراج کنید

فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با آسیا کانال نیوز در پاسخ به سؤالی در مورد روابط اتحادیه اروپا با آمریکا در مورد ایران گفت:‌ ما در این زمینه با آمریکا نگرانی‌های مشترکی از جمله در رابطه با رفتار منطقه ای حکومت ایران داریم.
همزمان به‌ دنبال اظهارات اخیر رئیس‌ جمهور فرانسه در باره برجام، روزنامه حکومتی رسالت نزدیک به باند خامنه ای امروز خواهان اخراج سفیر فرانسه از ایران شد.
این منبع نوشت:‌ سخنان اخیر ماکرون، به‌ معنای اصرار فرانسویها در "نبرد با ایران" است. در چنین شرایطی، استمرار حضور سفیر فرانسه (به‌عنوان عنصری نامطلوب) در تهران دیگر معنا و مفهومی ندارد و باید "اخراج سفیر فرانسه" در دستور کار قرار گیرد.
سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی نیز دیروز نسبت به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی اش واکنش نشان داد و گفت: طرح موضوعات فرابرجامی، نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی کند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم می سازد.
وی گفت: طرف های اروپایی تاکنون به رغم برخی سخنان و بیانیه های سیاسی، در عمل به تعهدات خود ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج آمریکا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته اند زمینه انتفاع کامل جمهوری اسلامی را فراهم کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرابرجامی، آمریکا را به هدف خود در خروج از برجام که چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیک تر می کنند.
به گزارش رادیو فرانسه، امانوئل ماکرون روز گذشته اهداف سیاست پاریس در قبال رژیم ایران را برشمرد و یکبار دیگر به برنامۀ موشکی و جلوگیری از دخالت های جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه‌ اشاره کرد و هدف دیگری را برای نخستین بار بر آنها افزود. وی گفت چهارمین هدف مشترک پاریس و آمریکا برقراری صلح در منطقه است.
رئیس جمهور فرانسه افزود: به این منظور باید گفتگوهای تازه‌ای تدارک بینیم.

توقیف کامپیوتر کارشناس موشکی سپاه

دادگستری فرانسه موافقت خود را با استرداد جلال روح‌الله‌ نژاد به آمریکا اعلام داشت
او ۳ ماه پیش بنا به درخواست ایالات متحده آمریکا بعد از ورود به فرودگاه شهر «نیس» در جنوب فرانسه دستگیر شد و از آن زمان در بازداشت به سر می‌برد.
این فرد که کارشناس «فیبر نوری» است، در جلسۀ پیشین دادگاه در ٣٠ آوریل گذشته گفت پیش از این به مدت ده سال در «سازمان فضائی جمهوری اسلامی» به پژوهش اشتغال داشته است.
این کارشناس موشکی سپاه پاسداران از سوی مقامات قضائی آمریکا به تلاش برای انتقال سامانه‌های ضد پهپاد به ایران از طریق امارات متحد عربی متهم شده است.
به گفتۀ مقامات آمریکائی این تجهیزات می‌تواند به آسانی به سلاح تبدیل شود.
وکیل مدافع جلال روح‌الله‌ نژاد درخواست آمریکا برای استرداد او را سیاسی – اقتصادی و حتی نظامی توصیف کرد و دلیل آنرا اصرار مقامات آمریکا در انتقالِ تجهیزات کامپیوتری همراه این کارشناس موشکی سپاه از فرانسه به آمریکا دانست

0 نظرات: