خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

پرواز بمب افکن های بی-52 در نزدیکی ایران

بمب افکن های استراتژیک بی-52 در نزدیکی مرزهای ایران گشت زنی کردند
  از داده های نظارت بر منابع هوانوردی غربی مشخص شد که جمعه دو فروند بمب افکن استراتژیک بی-52 عملیات شناسایی را بر فراز خلیج فارس انجام دادند.
بمب افکن های استراتژیک
بی-52 از پایگاه هوایی العدید در امارات به هوا برخاست و جنگنده اف-15 نیز آن را همراهی می کرد. این بمب افکن قادر هستند تا علاوه بر بمب های هسته ای، موشک های کروز دور برد را نیز حمل کنند.
در همین حال اشتون کارتر وزیر دفاع سابق آمریکا در مورد وضعیت بحرانی در خلیج‌ فارس و اعزام نیروهای جدید آمریکا گفت: آمریکا در حال حاضر دهها هزار نیرو در منطقه دارد.
وی که با فاکس‌ نیوز مصاحبه می‌کرد درباره این‌که آیا راه‌حل دیپلماتیک وجود دارد که، بتوانیم از درگیری نظامی اجتناب کنیم؟ گفت:‌ فکر می‌کنم پرزیدنت و وزیر خارجه نشان داده‌اند که این مسیری است که در آن قرار دارند ولی این منطقه‌ای خطرناک است و به سرعت می‌تواند شعله‌ور شود و رژیم ایران قابل اعتماد نیست و به هر شیوه‌ای دست به‌عمل می‌زند و بنا بر این اوضاع می‌تواند به‌سرعت در آنجا از کنترل خارج شود نیروها بسیار بهم نزدیک هستند.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز امروز جمعه با ابراز نگرانی گفت: شرایط در منطقه بسیار پرتنش شده است.
فیلم زیر: حمله به هواپیمای آمریکا حمله به آمریکاست

0 نظرات: