خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

افشای محتوای نامه مربوط به اس-400

مجله «فورین پالیسی»، ترکیه، آمریکا را متهم به آن کرده است که محتوای نامه پاتریک شاناهان ریاست پنتاگون خطاب به وزیر دفاع ترکیه در رابطه با خرید سامانه پدافند هوایی « اس-400» روسیه را فاش کرده است.
پیشتر در آنکارا خاطرنشان شد که از خرید سامانه «اس-400»روسیه خودداری نخواهند کرد و اولین محموله در ماه ژوئیه به ترکیه تحویل داده خواهد شد.
ضرب العجل دوباره آمریکا به ترکیه برای لغو معامله با روسیه

ضرب العجل دوباره آمریکا به ترکیه برای لغو معامله با روسیه
سرپرست وزارت دفاع آمریکا چندی پیش گفته بود:«واشنگتن به ترکیه تا 31 ماه ژوئیه مهلت می‌دهد که از خرید سامانه دفاعی اس 400 روسیه صرف نظر کند».
 آنکارا در دسامبر سال 2017، توافقی برای خرید سیستم دفاع هوایی اس 400 با مسکو امضا کرد. قرار است، روسیه نخستین محموله این موشک‌ها را ماه ژوئن به ترکیه تحویل دهد. روابط آنکارا با واشنگتن در ماه‌های گذشته بر سر تصمیم ترکیه برای خرید اس —400 روسیه بار دیگر رو به تیرگی گذاشته است.
مقامات آمریکایی پیش از این نیز تهدید کرده بودند که در صورت ادامه اصرار آنکارا برای خرید این سامانه‌ها، فناوری تولید جنگنده‌های اف —35 را از این کشور خارج خواهند کرد. تحویل این جنگنده‌ها به ترکیه نیز متوقف شده و تولیدکنندگان ترکیه‌ای از برنامه تولید مشترک این جنگنده‌ها حذف خواهند شد.
آمریکا مدعی است که چنین اقدامی با ساختار دفاعی غرب همخوانی ندارد و تهدیدی برای جنگنده‌های اف —35 خواهد بود.

0 نظرات: