خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

قطر متهم به پرداخت رشوه مبلغ 880 میلیون دلارشد

قطر به پرداخت رشوه 880 میلیون دلاری به فیفا برای کسب میزبانی جام جهانی 2022 متهم شد
به گزارش اسپوتنیک، دولت قطر درست 21 روز قبل از اعلام این کشور به عنوان میزبان جام جهانی 2022 قراردادی به مبلغ 880 میلیون دلار با فیفا منعقد کرد که می تواند به عنوان رشوه برای حق میزبانی این کشور قلمداد شود.
ساندی تایمز به فایل‌های این پرداخت دست یافته است و در آن

مسئولان رده بالای الجزیره نیز حضور دارند که قرارداد مالی سنگینی با فیفا برای پخش جام جهانی امضا کردند.
به گزارش این نشریه، شبکه تلویزیونی الجزیره 3 هفته پیش از اعلام میزبان جام جهانی 2022 قراردادی 400 میلیون دلار با فیفا به امضاء رساند. این قرارداد شامل حق پخش مسابقات فوتبال در خاورمیانه و شمال آفریقا برای هشت سال از سال 2015 و همچنین مبلغ 100 میلیون دلار در صورت انتخاب شدن قطر به عنوان میزبان در نظر گرفته شد.
«ساندی تایمز» همچنین مدعی شد که این قراردادهای پنهانی بخشی از تحقیقات پلیس سوئیس در خصوص رشوه‌خواری در بالاترین نهاد فوتبالی جهان است، این در حالی است که این فرضیه که قطر میزبانی جام جهانی 2022 را با پول خریده نه با آرای منصفانه روز به روز قوت می‌گیرد.

0 نظرات: