خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هلند در واکنش به اخراج دو دیپلمات هلندی سفیر خود در ایران را فرا خواند

وزیر خارجه هلند روز دوشنبه 4 مارس و درپی ا
خراج کارکنان سفارت کشورش در تهران توسط ایران، سفیر خود را از ایران فراخوانده است.
استف بلوک در توئیتی نوشت: «مقرر شد تا سفیر هلند در تهران جهت انجام برخی مشورت‌ها فرا خوانده شود. این تصمیم درپی آن گرفته شد که دو تن از کارکنان سفارت هلند [در تهران] اخراج شدند. این امر قابل قبول نیست».
وزیر امور خارجه هلند همچین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران دو نفر از کارکنان سفارت هلند را «عنصر نامطلوب» معرفی کرده است «به همین دلیل سفیر ایران را به وزارت امور خارجه هلند احضار کردیم و صریحاً به او گفتیم که اخراج این دو همکار هلندی غیرقابل قبول و برای روابط دو جانبه منفی است».
استف بلوک برخورد جمهوری اسلامی ایران را «بسیار ناگهانی» خواند و بیان کرد که کارکنان اخراج شده سفارت هلند، خاک ایران را ترک کردند و به کشورشان بازگشتند.
وی این اقدام را «واکنشی به اخراج دو دیپلمات ایرانی توسط هلند در ماه ژوئن 2018».
وزیر خارجه هلند اخراج دیپلمات‌های ایرانی را به سبب «وجود قرائن قوی، دال بر این که سازمان اطلاعات هلند از دست داشتن ایران در قتل دو هلندی ایرانی‌تبار در خاک هلند ارائه کرده است» اعلام کرد.

0 نظرات: