خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

تیراندازی در هلند سه کشته و چندین زخمی برجای گذاشت...

به گفته مقام‌های هلندی، روز دوشنبه بر اثر تیراندازی در یکی از ترامواهای شهر اوترخت هلند سه نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند. گزارش‌هایی نیز از بروز تیراندازی در نقاط دیگر این شهر مخابره شده‌است.
شهردار اوترخت گفته است: در این تیراندازی‌ها دست‌کم سه تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.
هنوز در مورد هویت فرد یا افراد تیرانداز اخبار دقیقی منتشر نشده اما پلیس هلند می‌گوید که مظنون حمله «یک فرد ۳
۷ ساله متولد ترکیه» است که با خودرو از محل گریخته است.
به گفته رسانه‌های داخلی هلند، یگان‌های ضد تروریسم راهی منطقه شده و پلیس نیز در جستجوی فرد یا افراد مظنون است.
بنا بر گزارش‌ها، این تیراندازی در تراموا در یک منطقه مسکونی روی داده و چندین بالگرد برای انتقال مجروحان به بیمارستان به محل اعزام شده‌اند. حال چند تن از مجروحان وخیم گزارش می‌شود.
یکی از شاهدان عینی به خبرنگاران گفته که در محل تیراندازی در تراموا زنی را افتاده بر زمین دیده که در اطراف او درگیری جریان داشته و چند مرد در حال فرار از صحنه بوده‌اند.
پیتر-یاپ آلبرس‌برخ، هماهنگ‌کننده کشوری عملیات ضد تروریسم در هلند، به خبرنگاران گفت که مسئولان هلندی وجود «انگیزه تروریستی» را در این اقدام منتفی نمی‌دانند و درجه وضعیت اضطراری در استان اوترخت، در مرکز هلند، هم‌اینک به درجه ۵ بالا رفته است.
آقای آلبرس‌برخ همچنین گفت که صدای تیراندازی «از چندین محل» در شهر اوترخت شنیده شده است.
پس از این تیراندازی‌ها، احزاب هلند کارزار سیاسی خود را برای رقابت در انتخابات استانی این کشور که قرار بود روز چهارشنبه کلید بخورد به تعویق انداختند.
مارک روته، نخست‌وزیر هلند، می‌گوید که وضعیت در اوترخت هم‌اینک «بسیار نگران‌کننده» است.
مقام‌های شهر اوترخت از ساکنان خواسته‌اند تا اطلاع ثانوی از منازل خود خارج نشوند و درهای خانه‌ها را قفل کنند.
از دانش‌آموزان و دانشجویان نیز خواسته شده در مدارس و دانشگاه‌ها بمانند و تا اطلاع بعدی بیرون نروند.
مقام‌های هلندی نام و سن فرد مظنون را که به گفته آنها متولد ترکیه است اعلام کرده و با انتشار تصویری از او از شهروندان خواسته‌اند تا از فردی با این مشخصات دوری کرده و در مورد او اطلاع‌رسانی کنند.
پلیس آلمان نیز خبر داده که در مرز دو کشور ایست‌بازرسی‌های خود را تقویت کرده و در کمین دستگیر کردن فرد یا افراد مظنون است.
شهر اوترخت با حدود ۳۴۰ هزار نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ هلند است. موارد قتل و تیراندازی در این شهر و در هلند به طور کل کم است.
هلند کشوری است که در سال‌های گذشته تا حدودی از حملات بزرگی که در اروپا انجام شده، دور مانده، اما انجام این حملات و یا «خنثی‌سازی» آنها در آن کشور سابقه دارد.
در تابستان گذشته یک شهروند ۱۹ ساله افغان که مقیم آلمان بود در منطقه شلوغ و توریستی آمستردام دو گردشگر آمریکایی را با چاقو زخمی کرد؛ پلیس با شلیک گلوله او را زخمی و سپس بازداشت کرد.
در ماه سپتامبر نیز نیروهای امنیتی هلند از بازداشت هفت نفر و «خنثی کردن» یک «حمله بزرگ» به غیرنظامیان خبر دادند و گفتند محموله بزرگی از ابزار و لوازم ساخت مواد انفجاری را پیدا کرده‌اند.

0 نظرات: