خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شرط آلمان برای همکاری با دانشگاه‌های ایران

انجمن دانشگاه‌های آلمان خواستار آزادی فوری استاد احمدرضا
جلالی شد و همکاری با دانشگاه‌های ایران را به رعایت حقوق‌بشر مشروط ساخت. به گزارش رادیو فرانسه، انجمن رؤسای دانشگاه‌های آلمان،* روز سه شنبه ۵ مارس/ ١٤ اسفند خواستار آزادی فوری "دکتر احمدرضا جلالی" شد و اعلام کرد که دانشگاه‌های آلمان در هماهنگی با شمار دیگری از نهادهای آموزش عالی در جهان شرط «ادامۀ همکاری با دانشگاه‌های ایران را احترام این کشور به حقوق بشر و آزادی‌های آکادمیک می‌داند.
رئیس این انجمن در نامه‌ای به خامنه‌ای نگرانی‌های خود را اعلام، انتظار خود را ابراز و شرط ادامۀ همکاری با دانشگاه‌های ایران را به او یادآوری کرد.
هشدار دانشگاه‌های آلمان به رژیم ایران، در پی قطع همکاری‌های دانشگاه "لووَن" بلژیک با دانشگاه تهران و محدود ساختن همکاری‌های دیگر دانشگاه‌های این کشور با ایران پیام آشکاری برای مقامات آموزش عالی و مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

یک استاد دوتابعیتی را به گروگان گرفتند
خبر بازداشت "استاد ایرانی بلژیکی" در ایران در حالی مطرح شده است که اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست جمهوری اسلامی در اتریش، پس از بازداشت در آلمان به بلژیک منتقل شده و چندین ماه است که در آن کشور در بازداشت به سر می‌برد.
رئیس دانشگاه تهران گفته: همکاری دانشگاه لوون بلژیک با دانشگاه تهران به‌دلیل بازداشت یک استاد دوتابعیتی ایرانی-بلژیکی این دانشگاه در ایران قطع شده‌است.
به گزارش ایسنا، محمود نیلی احمدآبادی بدون نام بردن از استاد بازداشت شده در ایران، گفت این بازداشت به دلیل مسائل سیاسی بوده‌است.
به گفته رئیس دانشگاه تهران در سفر اخیر وزیر علوم به بلژیک، دانشگاه‌های آن کشور به بازداشت این استاد اعتراض کرده‌اند و این موضوع برای جامعه دانشگاهی آن‌ها بسیار اهمیت دارد.
پیش از این نیز شمار زیادی از شهروندان دوتابعیتی پس از سفر به ایران برای شرکت در همایش‌های علمی، توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.
خبر بازداشت "استاد ایرانی بلژیکی" در ایران در حالی مطرح شده است که اسدالله اسدی، از دیپلماتهای جمهوری اسلامی در اتریش، پس از بازداشت در آلمان به بلژیک منتقل شده و چندین ماه است که در آن کشور در بازداشت به سر می‌برد.
آمریکا و برخی کشورهای اروپایی جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود از زندانیان دوتابعیتی به عنوان "گروگان" استفاده می‌کند.
جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس هفتم دی‌ماه گذشته حکومت ایران را متهم کرد که نازنین زاغری، شهروند ایرانی - بریتانیایی را، "گروگان" گرفته تا از او برای فشار دیپلماتیک بر لندن استفاده کند.
وی گفته بود: ما با خیلی از کشورها در سراسر جهان اختلاف داریم، اما هیچ کدام از آنها آدم‌های بی‌گناه را به منظور فشار دیپلماتیک زندانی نمی‌کنند.

0 نظرات: