خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

جوان 19 ساله دانشجو قربانی مواد محترقه دست سازشد...

صدای مهیب یک انفجار در خیابان شهید کلاهدوز 29 مشهد، اهالی را وحشت زده کرد. لحظاتی بعد زنگ تلفن 125 آتش نشانی به صدا درآمد ونیروهای امداد و نجات و اطفای حریق بلافاصله عازم محل حادثه شدند. جمعیت زیادی در خیابان تجمع کرده بودند که عملیات نجات را همچنان با مشکل مواجه می ساخت.
خبر مر
گ جوان 19 ساله، در محل پیچید و دوستان و همسایگان وی، شیون کنان، در انتظار معجزه ای بودند که شاید آن جوان دوست داشتنی زنده بماند! لحظات به کندی می گذشت، نیروهای اورژانس، مرگ دلخراش جوان 19 ساله را تایید کردند و پدر و مادر او را که بر اثر انفجار دچار جراحت سطحی شده بودند، به مرکز درمانی انتقال دادند. از سوی دیگر عملیات آتش نشانان در طبقه دوم مجتمع مسکونی 4 طبقه ادامه داشت تا شعله های اندک آتش اطفا شود و به طبقات دیگر سرایت نکند.
همه اهالی و ساکنان خیابان کلاهدوز مشهد در شوک باورنکردنی فرو رفته بودند و هیچ کس نمی توانست باور کند که با وجود هشدارهای مکرر پلیس پیشگیری خراسان رضوی درباره خطرات و آسیب های وحشتناک استفاده از مواد محترقه دست ساز، باز هم این حادثه دلخراش در مشهد رخ داده باشد.
شدت این انفجار به حدی بود که سر جوان 19 ساله متلاشی شده و دیوار یکی از اتاق خواب ها درحالی فرو ریخته بود که این حادثه تلخ در پذیرایی طبقه دوم آپارتمان به وقوع پیوست! گزارش خراسان حاکی است، با گزارش این انفجار مرگبار از سوی نیروهای کلانتری سناباد مشهد به قاضی ویژه قتل عمد، بلافاصله تحقیقات قضایی شبانه آغاز شد.
به دستور قاضی علی اکبر احمدی نژاد، گروه خنثی سازی بمب نیز برای بررسی دقیق و احتمال اختفای مواد محترقه دست ساز دیگر در محل حضور یافتند. ادامه بررسی ها نشان می داد: احتمالا جوان مذکور قصد داشته با روت های تعدادی از مواد منفجره را با یکدیگر مخلوط کند که این حادثه هولناک رخ داده چرا که براساس نظرات کارشناسان، مواد محترقه حتی با گرمای دست نیز حالت انفجار به خود می گیرد.
نیروهای ایستگاه 3 آتش نشانی پس از پایان عملیات و ایمن سازی محیط روانه مقرهای امدادی خود شدند و جسد این جوان که اولین قربانی مواد محترقه طی امسال بود، با صدور دستوری از سوی مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

0 نظرات: