خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران؛ دليل انتخاب لهستان براى ميزبانى نشست..

وزیران امور خارجه آمریکا و لهستان عصر امروز نشست "صلح و امنيت در
خاورميانه را افتتاح می‌کنند، اما کنفرانس کار اصلی خود را فردا با تشکیل چند کمیته آغاز خواهد کرد. این کنفرانس با هدف مقابله با نفوذ رژیم ايران در خاورميانه برگزار می شود.
از هفتاد كشور جهان براى شركت در کنفرانس دعوت شده است. فهرست نهایی شرکت‌کنندگان در کنفرانس، احتمالا چهارشنبه بعد از ظهر منتشر مى‌شود گزارش‌های تایید نشده از حضور ۶۰ کشور در این کنفرانس خبر می‌دهند.
وزارت خارجه لهستان گفته است رژیم ايران به دليل روابط تيره خود با ايالات متحده آمريكا به نشست ورشو دعوت نشده است.
چین و روسیه در کنفرانس حاضر نخواهند بود و علاوه براین، برخی کشورهای بزرگ اروپایی نیز با سردی با این کنفرانس برخورد کرده‌اند.
در عین حال اعلام شده است که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نماینده‌ای به این کنفرانس اعزام می‌کنند. از بین کشورهای بزرگ اروپا، انگلیس با اعزام جرمی هانت، وزیر امور خارجه خود در این کنفرانس حضور خواهد داشت.
ایالات متحده آمریکا بر آن است تا دیدگاه‌های خود را درباره خاورمیانه در کنفرانس ورشو روشن کند. دیدگاه‌هایی که به باور تحلیلگران، رژیم ایران را گره کور بحران‌ها و تنش‌های خاورمیانه می‌داند و از این‌رو سیاست همراهی گسترده کشورهای جهان در کارزار مقابله با جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند.
بر اساس اطلاعاتی که دویچه‌وله فارسی دریافت کرده، دليل انتخاب لهستان براى ميزبانى اين نشست تمايل لهستان به ميانجيگرى ميان اتحاديه اروپا و ايالات متحده آمريكا در مورد ايران عنوان شده است. لهستان از وفادارترين متحدان ايالات متحده آمريكا در اروپا به شمار مى‌رود.

رژیم ایران به وحشت افتاده است
رییس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم ایران گفته: لهستان قول داده در نشست ورشو هیچ حرفی علیه جمهوری اسلامی زده نمی‌شود.
این سخنان در حالی بیان شده که پاسدار محمد باقری نشست ورشو را بی‌ارزش و بی‌اهمیت خوانده و گفته است: باید منتظر بود تا این نشست برگزار شود و ببینیم که لهستانی‌ها چقدر به قول خود وفادار هستند. در هر حال چه حرفی زده شود و چه حرفی زده نشود، تاثیری در اقدامات جمهوری اسلامی نخواهد داشت
جمهوری اسلامی در واکنشی هراس آلود کاردار لهستان در تهران را احضار کرده است.

آمریکا نیت واقعی نشست لهستان را افشا کرد
وزیر خارجه آمریکا نشست لهستان را گفتگو درباره از بین بردن خطر در خاورمیانه اعلام کرد و گفت این خطر می تواند از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی یا تهدیدی باشد که از ناحیه رژیم ایران است.
به گزارش ایرنا، مایک پمپئو در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز افزود: ما در حال سفر به ورشو برای برگزاری نشستی با حضور ده ها کشور به منظور گفتگو درباره ثبات در خاورمیانه و نحوه دستیابی به آن هستیم.
وی ادامه داد: ما در این نشست کشورهایی از سراسر جهان داریم تا در مورد اینکه چگونه می توانیم خطر را در خاورمیانه از بین ببریم، گفتگو کنیم، چه این خطر از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی باشد، یا تهدیدی که از ناحیه حکومت ایران متصاعد می شود.
وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: هر یک از این موضوعات با طیف گسترده ای از دیدگاه ها مورد بحث قرار می گیرد و ما امیدواریم که با یک برنامه استراتژیک از آن خارج شویم.

0 نظرات: