خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هشدار وقوع کولاک در برخی جاده‌ها...

فردا کولاک، کاهش دید و لغزندگی جاده در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی واقع در زاگرس، البرز و ارتفاعات شمال شرق نظیراستان‌های لرستان، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود. بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، سامانه بارشی امروز در اغلب مناطق کشور غیر از مرکز و شرق فعال است.

شدت بارش‌ها امروز در غرب آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال قزوین، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و جنوب سیستان و بلوچستان است.
فردا آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.
فردا همچنین ‌بارش برف و کولاک، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی واقع در زاگرس، البرز و ارتفاعات شمال شرق به ویژه استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، شمال کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.
روز آینده‌ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا در استان‌های سیستان و بلوچستان و شرق کرمان خواهیم داشت.
روز جمعه بارش‌ها در اغلب مناطق کشور ادامه دارد و در جنوب شرق و بخش‌هایی از غرب از شدت بیشتری برخوردار است.  
روز شنبه 97/12/11 آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در استان‌های خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
توصیه می‌شود تمهیدات لازم از سوی سازمان‌های ذیربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان از تردد غیرضروری در جاده‌های کوهستانی منتهی به این مناطق و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و در صورت تردد، تجهیزات کامل زمستانی را به همراه داشته باشند.
فردا در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان به‌سبب رگبار و رعد و برق و ورزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.
به سبب وزش باد شدید در روز جمعه، احتمال وقوع پدیده گرد و خاک در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.
امروز و فردا وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش شدید و کاهش کیفیت هوا در سیستان و بلوچستان و شرق کرمان پیش‌بینی می شود.
روز شنبه برای خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.
روزهای جمعه و شنبه دریای عمان و خلیج فارس مواج خواهد بود.
آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق و اوایل شب کاهش ابر و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۲ و سه درجه خواهد بود.
فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و‌ یاسوج با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا پنجم اسفند ماه سال جاری ۱۷۲.۱۶ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی که ۶۳ میلیمتر بود بنابراین بارش سال جاری ۱۷۳.۸ ‌درصد بیشتر از سال گذشته است.
میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۱۳۵.۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۷.۴ درصد بیشتر از سال‌ بلندمدت است.
بیشترین میزان بارش در هفته بیست و دوم سال زراعی متعلق به منطقه میناب در استان هرمزگان به میزان ۴۷.۶ میلی‌متر بوده است.
همچنین در هفته بیست و دوم سال زراعی میانگین گرمترین منطقه زرآباد در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۲۶.۳ درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه سراب در استان آذربایجان شرقی به میزان منفی ۱۴ درجه سلسیوس بوده است.
کاربران همچنین می‌توانند جزئیات دیگری از خبرنامه هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند

0 نظرات: